☰ menu

MaMa w Kinie Praha

śr.
25.02.2015

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha

, stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 25 lutego o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie „Po co masować dziecko? Zalety i wady masażu Shantala", które poprowadzi Dagmara M Nowicka – Kita.

Dziecko potrzebuje dotyku rodziców. Czuły fizyczny kontakt jest wręcz niezbędny by emocjonalny rozwój dziecka przebiegał prawidłowo. Podczas warsztatów dowiesz się, co to jest i skąd pochodzi masaż Shantala, jakie są korzyści masowania dla dziecka, a także jak można wykorzystać masaż Shantala na przykładzie problemów z układem trawiennym dziecka, aby zapobiegać lub pomóc przy bólach brzuszka, niestrawności, kolkach czy zaparciach.

Spotkanie poprowadzi Dagmara M Nowicka – Kita – Certyfikowana Instruktorka Polskiej Szkoły Masażu Shantala, praktykująca codziennie zawodowo i prywatnie ze swoją córką od pierwszych miesięcy jej życia. Licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Pierwszej Pomocy Emocjonalnej.

Po spotkaniu zapraszamy na film „Pięćdziesiąt twarzy Greya" reż. Sam Taylor – Johnson.

Film „Pięćdziesiąt twarzy Greya" został zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści E.L James „Pięćdziesiąt twarzy Greya". Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkanie nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle, że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej jest przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali są dostępne pieluchy, kosmetyki pielęgnacyjne oraz miejsce do przewijania. Na sali znajduje się kącik wyposażony w gry, zabawki i kredki, w którym animatorzy bawią się z dziećmi. Podczas trwania spotkania dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów.

W trakcie spotkania zabawy z dziećmi przeprowadzą nauczycielki z Przedszkola Niepublicznego Agatka. Najmłodsi odwiedzą magiczny świat „Miasta nocą". Budowanie  domów, zamków czy różnych pojazdów to wspaniała zabawa. My  zapraszamy Was  do stworzenia niezwykłego miasta.  Budynki, ulice, samochody wykonamy z różnych materiałów. Wszystko  oświetlimy  kolorowymi  światełkami, bo miasto nocą wydaje się jeszcze ciekawsze. Będziemy  mieli  dużo  pracy, ale chyba  zdążymy  jeszcze  pobawić się w naszym mieście!

Zapraszamy dzieci do udziału w magicznej podróży. W czasie naszej wyprawy poznamy odległe miejsca na Ziemi, ich mieszkańców i dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o życiu w ciemnym lesie tropikalnym. Zabieramy na wycieczkę czarodziejskie, świetliste przedmioty, które pomogą nam poznać atmosferę niezwykłego lasu. Zabawę rozpoczynamy od przygotowań do wyprawy. Potrzebny nam będzie nasz specjalny świetlisty kosz piknikowy pełen niespodzianek, kolorowych piłek, zwiewnych chusteczek, miękkich kocyków, falistych tekturek i oczywiście małych latarenek rozświetlających mrok tajemniczej dżungli.

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!