☰ menu

MaMa w Kinie Praha

śr.
05.03.2014

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha

, stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 5 marca o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie „Dziecięce zmysły – czym jest Integracja Sensoryczna" prowadzone przez psycholog Justynę Nowakowską.

Czasem nasze dzieci zachowują się trochę dziwnie, nie chcą obcinać włosów, uwierają je metki od ubrań, boją się huśtawki, nie mogą usiedzieć na miejscu albo przewracają się na prostej drodze. Czemu tak się dzieje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z funkcjonowaniem dzieci w świecie zmysłów usłyszysz na spotkaniu, którego tematem jest Integracja Sensoryczna.

Spotkanie poprowadzi Justyna Nowakowska – Psycholog, logopeda, certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej. Specjalizuje się w diagnozie i terapii zaburzeń Integracji Sensorycznej dzieci z opóźnionym rozwojem psychoruchowym oraz dzieci z autyzmem. Doświadczenie zdobyła współpracując przez wiele lat z Ośrodkiem Wczesnej Interwencji w Warszawie, a także prowadząc terapię dzieci w przedszkolu integracyjnym i poradniach logopedycznych. Obecnie dyrektor Przedszkola Terapeutycznego PROMITIS.

Po spotkaniu zapraszamy na film „Smak curry" w reżyserii Ritesha Batry.

Smak curry" Życie w Indiach jest jak hinduskie jedzenie – bogate w aromaty, smaki i kolory. Gdy wskutek kulinarnej pomyłki losy dwojga obcych sobie ludzi niespodziewanie się splotą, miłość okaże się dla nich najlepszą przyprawą. Ila, wciąż młoda i piękna gospodyni domowa, postanawia dodać trochę koloru swemu bezbarwnemu małżeństwu – zgodnie z maksymą „przez żołądek do serca". Kobieta ma wielką nadzieję, że nowa potrawa, której smak doprowadziła do doskonałości, przyspieszy bicie serca jej wiecznie nieobecnego męża. Specjalna przesyłka z jedzeniem, wysłana do niego do biura, przez pomyłkę trafia w ręce innego mężczyzny. Tak rozpoczyna się pełna subtelnych emocji historia dwojga ludzi, pragnących nadać życiu odrobinę smaku.

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej jest przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali jest dostępne miejsce do przewijania, pieluchy oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest kącik, wyposażony w gry, zabawki i książki. Animatorki opiekują się dziećmi podczas oglądania filmu przez dorosłych.

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!