☰ menu

Mały książkomaniak zaprasza po raz piąty!

Mały książkomaniak

image description

czw.-pt.
20.04-21.04.2017

Nastała wiosna, zatem przyszedł czas na rozpoczęcie kolejnej edycji „Małego książkomaniaka”. Spotykamy się już po raz piąty, by od kwietnia do grudnia wspólnie bawić się, spotykać z pisarzami, czytać i zachęcać do czytania innych. W programie „5. Małego książkomaniaka” znajdzie się miejsce na spotkania autorskie, warsztaty, imprezy (m.in. „Maraton czytania” i „Mikołajki książkomaniaka”) oraz akcje: „Ato historia! Zaczytane przedszkole” i  Klub Małego Książkomaniaka.

Nasze działania rozpoczniemy dwudniową imprezą pod tytułem „5. Urodziny Małego książkomaniaka” (20-21 kwietnia 2017). Do udziału w niej zaprosimy dzieci ze starszych klas szkół podstawowych, w których zostały zawiązane Kluby Małego Książkomaniaka. Pierwszego dnia będą one mogły wziąć udział w spotkaniach autorskich (naszymi gośćmi będą autorzy książek z serii „A to historia!”: Grażyna Bąkiewicz, Kazimierz Szymeczko i Paweł Wakuła), które odbędą się w łódzkich szkołach podstawowych, a drugiego dnia spotkają się z tymi samymi pisarzami na warsztatach twórczych, które odbywać się będą w Domu Kultury „502”. Podczas drugiego dnia imprezy uroczyście ogłosimy, wspólnie z łódzkim Wydawnictwem Literatura, nasz urodzinowy konkurs, a także zainaugurujemy kolejną edycję akcji Klub Małego Książkomaniaka.

Z kolei 18 maja 2017 roku o godz. 10.00 na uroczyste rozpoczęcie naszych działań zaprosimy dzieci młodsze – z przedszkoli i najmłodszych klas szkoły podstawowej. Dzieci będą mogły zobaczyć krótkie przedstawienie, a także wziąć udział w quizach i zabawach literackich.

Gorąco zapraszamy szkoły, przedszkola, centra zajęć pozaszkolnych oraz inne placówki edukacyjne do włączenia się w nasze działania i powołanie Klubów Małego Książkomaniaka.
Kluby Małego Książkomaniaka w trakcie trwania akcji otrzymują do wykonania różne zadania. Ich realizacja premiowana jest punktami, a także nagrodami książkowymi, które wzbogacają klasową/szkolną lub przedszkolną biblioteczkę. Na zakończenie akcji najaktywniejszy klub otrzymuje Nagrodę Główną (duży zestaw książek) i tytuł Najlepszego Klubu Małego Książkomaniaka.

Do akcji można dołączyć poprzez wypełnienie i wysłanie karty zgłoszenia, która wraz z informacją o zasadach uczestnictwa jest już dostępna na stronie, w zakładce poświęconej działaniom Klubów  Oczywiście zgłoszenie musi wypełnić osoba dorosła (nauczyciel, instruktor), która stanie się opiekunem Klubu.

Kluby zawiązane w latach poprzednich także serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. Jeśli nic się u Was nie zmieniło (nazwa klubu, jego opiekun), wystarczy, że potwierdzicie chęć udziału w kolejnej edycji akcji drogą mejlową Zapraszamy na stronę własną projektu www.malyksiazkomaniak.pl oraz na jego profile w portalach społecznościowych:

„Mały książkomaniak” 2017 jest współfinansowany przez Miasto Łódź oraz Veolię.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęli:
Radio Łódź, Czas Dzieci, Miasto Dzieci, Dziennik Łódzki i Plaster Łódzki

Partnerzy: Wydawnictwo Literatura, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

Widzewskie Domy Kultury – Dom Kultury „502”
Gorkiego 18