☰ menu

16.04.2014
Mały książkomaniak – II edycja
(kwiecień-grudzień 2014)
Na inaugurację naszych działań pod hasłem „Wiosna książkomaniaka” zapraszamy 2 i 16 kwietnia.
Kwiecień to miesiąc wyjątkowy dla młodych czytelników, bowiem 2 kwietnia (dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej.

2 kwietnia rozpoczęliśmy działania z dziećmi z Klubów Małego Książkomaniaka. Zobacz galerię zdjęć ze spotkania.

Natomiast 16 kwietnia, podczas drugiej odsłony „Wiosny książkomaniaka”, spotkamy się z już ze wszystkimi Książkomaniakami gotowymi wziąć udział w naszych tegorocznych działaniach.
Termin rozpoczęcia drugiej edycji „Małego książkomaniaka” wybraliśmy oczywiście nieprzypadkowo.
16 kwietnia 2014, „Wiosna ksiażkomaniaków” – inauguracja projektu cz. II:
godz. 10.30
– Scena otwarta „502” „Królowa Śniegu” – spektakl na motywach baśni H. Ch. Andersena w wykonaniu teatru szkolnego ze szkoły podstawowej nr 1 w Łodzi;
– quiz wiedzy o bohaterach baśni Andersena.
Uwaga! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, uprzejmie prosimy, szczególnie w przypadku większych grup (np. szkolnych), o wcześniejszy kontakt z Organizatorem celem rezerwacji miejsc na poszczególne imprezy.
Informacje o naszych działaniach można uzyskać w Domu Kultury „502” (Łódź ul. Gorkiego 16, tel. 42 673 35 99)

Szczegółowy program drugiej edycji „Małego książkomaniaka” już wkrótce dostępny na stronie projektu www.malyksiazkomaniak.pl

Projekt „Mały książkomaniak" – II edycja to szereg działań, poprzez które chcemy promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Podobnie jak w roku ubiegłym, w programie „Małego książkomaniaka" 2014 przewidziane są: spotkania autorskie ze znanymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej, konkurs na recenzję ulubionej książki, gra terenowa (rozgrywana w przestrzeni jednego z łódzkich parków) oraz liczne i bogate w atrakcje imprezy: „Maraton czytania", „Dzień Dziecka z książką", trzecia edycja „Nocy książkomaniaków" oraz „Mikołajki książkomaniaka". Nowością w programie będą warsztaty plastyczne z ilustratorem adresowane do najmłodszych uczestników naszych działań.

Ponownie istotnym elementem naszego przedsięwzięcia będzie Klub Małego Książkomaniaka – akcja, do której zapraszamy szkoły, centra zajęć pozaszkolnych oraz świetlice. Kluby Małego Książkomaniaka, które zawiążą się w tych placówkach, otrzymywać będą do wykonania różne zadania, zaś najlepszy i najaktywniejszy z Klubów pod koniec 2014 roku zostanie nagrodzony specjalną nagrodą i otrzyma tytuł Najlepszego Klubu Małego Książkomaniaka 2014 r. Już teraz wiele z Klubów, które zawiązały się jeszcze podczas poprzedniej edycji „Małego książkomnaiaka" w 2013 roku, zgłosiło chęć dalszego udziału w naszym przedsięwzięciu. Liczymy jednak także na nowe zgłoszenia Klubów z Łodzi i regionu.

Zapraszamy do odwiedzania profili „Małego książkomaniaka” na Facebooku i Twitterze.
Widzewskie Domy Kultury – Dom Kultury „502”
ul. Gorkiego 16
www.wdk.pl