☰ menu

Maluchy nagradzają miejsca przyjazne

niedz.
20.10.2013

Tegoroczna, VIII edycja akcji, organizowana przez agencję PR Inspiration, Gazetę Wyborczą i portal Wrota Małopolski, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Ponad 100 miejsc z Krakowa i kilkadziesiąt z całej Małopolski otrzyma certyfikaty Miejsca przyjaznego maluchom. Z tej okazji w niedzielę 20 października zapraszamy dzieci i rodziców na finał do Muzeum Lotnictwa Polskiego (ul. Jana Pawła II 39) – partnera akcji.

Wręczenie certyfikatów firmom i instytucjom, w których rodzice z dziećmi są zawsze mile widziani zaplanowane zostało na godz. 12.00. Z kolei już od godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty do sali konferencyjnej Muzeum Lotnictwa na I piętrze. Dzięki „Robotowo. Plac Rozwoju" dzieci wezmą udział w kreatywnych warsztatach łączących zabawy konstrukcyjne klockami LEGO DUPLO z ruchowymi i rytmiczno-muzycznymi. Dorota Kawecka i Natalia Nowak zaproponują tworzenie ekologicznych zabawek z materiałów nadających się recyklingu. Twórczy Zakątek z Alicją Karczmarską-Strzebońską zabierze dzieci w świat papierowego teatru. Uczestnicy będą robić maski, rekwizyty i elementy scenografii.
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha nauczy dzieci składania papieru tak, by powstawało z niego to, co tylko wyobraźnia podpowie. Będzie też można zrobić japońską karteczkę i pobawić się pieczątkami. Klubokawiarnia Like!konik zaprasza dzieci i rodziców na warsztaty z designu, a Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka MUDI przygotowało dla uczestników zabawy ruchowe na trampolinie, równoważni, deskorolkach i torze przeszkód.

To wszystko pod hasłem kreatywnej i mądrej zabawy, czyli tego o czym organizatorzy dyskutowali i pokazywali przez cały czas trwania akcji. Zajęcia skończą się o godz. 14. Wstęp na warsztaty i do muzeum będzie w niedzielę bezpłatny!

________________________________________
Akcja „Miejsce przyjazne maluchom" organizowana jest przez Agencję PR Inspiration i Gazetę Wyborczą od 2006 r. W zeszłym roku partnerem akcji został portal Wrota Małopolski. W ramach akcji szukamy miejsc przyjaznych rodzicom i dzieciom w całej Małopolsce, organizujemy spotkania i warsztaty. Więcej szczegółów na www.miejsceprzyjaznemaluchom, www.krakow.gazeta.pl, www.wrotamalopolski.pl.
________________________________________
Patronat honorowy:
Prezydent Krakowa – prof. Jacek Majchrowski,
Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa.

Patroni medialni: Lovekrakow – www.lovekrakow.pl, Radio Eska Kraków – www.eska.pl, Kids in Kraków – http://www.facebook.com/KidsInKrakowhttp://www.karnet.krakow.pl, Miasto Dzieci – www.krakow.miastodzieci.pl.