☰ menu

Mali Globtroterzy. Spotkanie dla dzieci w CH Bemowo

niedz.
17.03.2013

Raz w miesiącu w towarzystwie maskotki Centrum – lotnika Bemusia, na specjalnie przygotowanym miejscu w pasażu galerii, dzieci będą mogły uczyć się piosenek, podstawowych słów, stworzyć flagę, wysłuchać bajek i uczestniczyć w konkursach plastycznych związanych z poszczególnymi krajami. Tematem każdego spotkania jest inne europejskie Państwo. Do listopada br. dzieci poznają: Holandię, Hiszpanię, Włochy, Grecję, Francję, Niemcy, Rosję, Wielką Brytanię, Szwecję oraz Polskę i ich tradycje. W grudniu natomiast zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Mikołajem.

Mali podróżnicy otrzymają Paszport Małego Globtrotera, w którym zbierać będą pieczątki uczestnicząc w kolejnych imprezach i otrzymywać cenne nagrody – przybory szkolne, książki, audiobooki i gry edukacyjne.

Najbliższa impreza poświęcona będzie Polsce i odbędzie się w niedzielę 17 marca br. w godzinach 14.00 – 18.00 w Centrum Handlowym BEMOWO w Warszawie ul. Powstańców Śląskich 126.

W programie imprezy:
– wyklejanie wielkiej flagi
– tu w każdym mieście zabawy i zajęcia o tematyce regionalnej
– nauka o zwierzętach i roślinach kraju
– gry i zabawy z piosenkami (kółko graniaste, stary niedźwiedź mocno śpi, gąski – gąski do domu,
1,2,3 pająk patrzy)
– gwara Polska
– konkursy z mapą Polski
– przyporządkowywanie symboli do miast (np. Kraków – Lajkonik, Warszawa – Syrenka)
– czytanie bajek Tuwima i Brzechwy
– nauka podstawowych tańców ludowych: np.Krakowiak
– program partnerów
– pogadanka – najbardziej znane atrakcje Polski (dzieci opowiadają do mikrofonu o swoich najlepszych wakacjach w Polsce)
– polskie piosenki dla dzieci- Zuzia lalka nie duża,
– warsztaty rękodzielnicze – wycinanki łowickie-(wycinanie serwetek, robienie lalek z piłeczek, serwetki i waty, )
– fotografie strojów ludowych
– Reksio, Miś Uszatek itp.