9 września 12:00-15:00
Prowadzenie: Dagna Sadkowska
Gość specjalny: Krzysztof Knittel
Czy kolekcja trójdźwięków z Warzywniaka Pana Darka zabrzmi dobrze przy akompaniamencie szumiastych topoli? Ile alikwotów mieści się w jednym wagoniku warszawskiego metra?
Zapraszamy do wielkich i małych improwizacji z bogatym zasobem dźwięków elektronicznych.
Krzysztof Knittel – kompozytor muzyki współczesnej, twórca m.in muzyki elektronicznej, profesor sztuk muzycznych, edukator i kurator wielu cennych inicjatyw edukacyjnych. Współtwórca szeregu grup muzyki improwizowanej m.in Grupy Kompozytorskiej KEW, Niezależnego Studia Muzyki Elektroakustycznej, European Improvisation Orchestra, Kawalerowie Błotni. Także kompozytor i aranżer piosenek m.in „Koncertu jesiennego” wykonywanego przez Magdę Umer. Laureat wielu nagród i wyróżnień m.in Medalu Zasłużonych Kulturze Gloria Artis.
21 października 12:00-15:00
Prowadzenie: Dagna Sadkowska
Gość specjalny: Jarosław Siwiński
Trele morele, Figa z Makiem, Hocki -Klocki i wszystkie smutki i radości Kopciuszka można wyimprowizować – chcecie się przekonać? Fortepian i małe instrumenty perkusyjne w długich i krótkich bajko -opowieściach w wykonaniu dzieci.
Tak!To możliwe!
Jarosław Siwiński – kompozytor i pianista. Ma w swoim dorobku wiele prawykonań utworów muzyki współczesnej m.in koncertu na klawesyn (fortepian) i orkiestrę smyczkową op 40 H.M.Góreckiego.
Współtwórca i wykonawca wielu projektów multimedialnych m.in Grupy MM łączącej improwizowaną muzykę współczesną z pantomimą i projektami wizualnymi. Twórca wielu kompozycji instrumentalnych i wokalnych dedykowanych najmłodszym odbiorcom.
4 listopada 12:00-15:00
Prowadzenie: Dagna Sadkowska
Gość specjalny: Michał Górczyński
Umówmy się na chwilę, że jestem kotem. Zobaczcie teraz jak kot się zmienia gdy doda mu się jakieś słowo. „Smutny kot” i dalej „Bardzo smutny kot” albo jeszcze inaczej „Bardzo tajemniczy, smutny kot” czy wreszcie „Jęczący sopranem, bardzo tajemniczy, smutny kot pod stołem”. Możemy teraz dodać samotnemu kotkowi kolegę, na przykład mrówkę, która biega dookoła kota drapiąc podłogę. Czy historia dźwiękowa nie tworzy się nam sama? Czy słowo nie jest najbardziej przekonującym kompozytorem i wirtuozem kosmicznych ekspresji, które sami możemy wymyślać dzięki naszej muzyczno – poetyckiej wyobraźni? Miau, miau, miau.
Michał Górczyński – klarnecista-solista, kameralista i kompozytor. Specjalizuje się w grze na klarnecie basowym i kontrabasowym. Jest autorem podręcznika „Techniki na klarnet i inne instrumenty”. Współzałożyciel i członek zespołu Kwartludium. Autor muzyki teatralnej współpracował m.in z Michałem Zadarą, Agnieszką Glińską, Michałem Walczakiem. Jest autorem cyklu kompozycji „Muzyka do języków”. Od wielu lat obecny na scenie muzyki improwizowanej.
Edukator i pomysłodawca warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży prezentowanych w kraju np. na festiwalu Mała Warszawska Jesień i za granicą w Korei, Australii, Turcji w ramach projektu „Kwartludium in Wonderland”.
2 grudnia 12:00-15:00
Prowadzenie: Dagna Sadkowska
Gość specjalny: Jerzy Rogiewicz
Na trzy czwarte, siedem ósmych i dwie drugie -takty krótkie, takty długie jak dżdżownice i przecinki -dobry puls i dobre minki. Chłopaki i dziewczyny zapraszamy do rytmicznej improwizacji na małych i dużych instrumentach perkusyjnych.
Jerzy Rogiewicz – kompozytor i perkusista. Współtwórca i członek wielu formacji wykonywujących muzykę improwizowaną. Współpracuje z takimi artystami, jak: Marcin Masecki, Gaba Kulka, Joanna Duda i inni. Wraz z Piotrem Domagalskim i Jackiem Kitą założył w 2005 roku zespół Levity.
Współtwórca i członek duetu Jerz Igor. Kurator, organizator i inicjator wielu fantastycznych inicjatyw edukacyjnych.
Dagna Sadkowska – skrzypaczka, solistka i kameralista członkini i współzałożycielka zespołu muzyki współczesnej Kwartludium, edukatorka, autorka cyklu „Muzyczne Obrazy” realizowanego we współpracy i w przestrzeni Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, autorka „Internetowego Zbioru do Edukacji Muzycznej”, kuratorka i pomysłodawczyni „Warszawskiej Jesieni Klubowo”, pomysłodawczyni cyklu koncertów dla dzieci i dorosłych „Dzika Klasyka” oraz „Mała Dzika Klasyka”, członkini grupy nadzorującej europejski projekt promujący muzykę współczesną „New:Aud”, pracowniczka Gimnazjum Przymierza Rodzin nr 2 z 21 letnim stażem pracy w zawodzie nauczyciela.
Harmonogram zajęć:
12.00-12.45 – warsztaty z Dagną Sadkowską
12.45-13.00 – przerwa
13.00-13.20 – mini koncert gościa
13.20-14.00 – warsztaty z udziałem gościa, prowadzenie Dagna Sadkowska
14.00-14.15 – przerwa
14.15-14.45 – koncert dla publiczności – uczestnicy mogą zaprosić gości
14.45-15.00 – rozdanie dyplomów, podziękowania, indywidualne konsultacje
Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 lat
Bilety: 25 zł