☰ menu

02.05-04.05.2014

(czwartek)

·         godz.12:00

PCHŁA SZACHRAJKA J. Brzechwy – bajka dla dzieci w wykonaniu Teatru Rozmaitości Gwitajcie

·         godz.19:00

RAPOWA MAJÓWKA koncert zespołów Premiera, Kieru, Organizacja, Samson, Enzi Maras BSS′07, Jessica, Kartman, Yankeeyankes

2 maja (piątek)

Hala Opery na Zamku, ul. Energetyków, wstęp wolny

•         godz.9:00

ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE ARTYSTYCZNEJ DZIAŁALNOŚCI SENIORÓW ARS 2014

Udział biorą m.in. zespoły wokalne, chóry, kapele śpiewacze, soliści i zespoły taneczne. Laureaci eliminacji reprezentować będą nasz region podczas XVI Ogólnopolskiego Przeglądu ARS 2014 w Bydgoszczy.

3 maja (sobota)

·         godz.12:00

NA ZDRÓWKO – bajka dla dzieci w wykonaniu zespołu teatralnego Malinowe Marzenia

·         godz.15:00

KONCERT CHÓRALNY

Chór Nåskören (Szwecja)

Lana Casselbrant – dyrygent

Chór Kameralny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

Iwona Wiśniewska-Salamon – dyrygent

·         godz.19:00
ROCKOWA MAJÓWKA – koncert zespołów Time To Express, Dead On Time, Emerld, Slaveout

4 maja (niedziela)

·         godz.11:00 i 13:00

sala kina Zamek (wejście A, F), bilety 25 zł, ulgowe 15 zł

NIEDOPARKI – spektakl teatralny dla dzieci

Opowieść o przyjaźni, zdradzie i wybaczeniu. Niepowtarzalny humor, odniesienia do literatury, filmu kryminalnego i gangsterskiego. Ale przede wszystkim pierwsza w literaturze, a może pierwsza w teatrze, próba zmierzenia się z jedną z największych tajemnic ludzkości: gdzie giną skarpetki?

Autor utworu: Pavel Šrut, przekład: Julia Różewicz, adaptacja tekstu: Paweł Niczewski, reżyseria: Arkadiusz Buszko, muzyka: Jacek Gałkiewicz, teksty piosenek: Marek Maj, scenografia, kostiumy i lalki: Agnieszka Miluniec, Maciej Osmycki

Obsada: Paulina Lenart, Paweł Niczewski

Lalki: Agnieszka Kowalewska, Joanna Obuchowicz-Beckwith

Niedoparki Pavla Šrutato wielki przebój wydawniczy w Czechach. Pomysł na przedstawienie polega na stworzeniu teatralnej zabawy dla najmłodszych widzów. Znakomity materiał literacki dający możliwość uczestnictwa również dorosłym. Pragniemy zwrócić uwagę na edukacyjny walor przedsięwzięcia. Przedstawienie współfinansowane przez Związek Artystów Scen Polskich.

·         godz.16:00

KONCERT ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH

Zespół z Guerande (Francja) oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej INA

MAJÓWKA W KINIE ZAMEK

1, 2, 3 maja (czwartek – sobota), godz.14:00

4 maja (niedziela), godz.15:00

ZAMEK WŚRÓD ATRAKCJI POMERANII – film w ramach obchodów 10-lecia Polski w UE

wstęp wolny – ze względu na ograniczoną ilość miejsc bilety wolnego wstępu w CIKiT (wejście I) oraz w kasie Zamku (wejście A)

scenariusz: Ryszard Kotla, reżyseria: Ireneusz Paczkowski
dokument, Polska, 2012, 44 min.

Filmu promujący historyczny, transgraniczny region "Pomerania". Jest to swoista podróż po Pomorzu, trwająca od świtu do zmierzchu. Zasadniczą część filmu stanowi prezentacja walorów szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich.

Film został zrealizowany w ramach polsko-niemieckiego projektu "Zmierzenie Modelowe – Sieć Atrakcji Pomerania". Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską (w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego).

1, 2, 3 maja (czwartek – sobota), godz.15:00

4 maja (niedziela), godz.16:00

ZAMEK SZCZECIŃSKI – film archiwalny (lata 1958-61), udźwiękowiony, Polska 2013 (33 min),

Film powstał na podstawie trzech dokumentalnych taśm, nakręconych w latach 1958/1961, a odnalezionych w archiwum zamkowego kina w 2006 roku. Będą Państwo mieli okazję zobaczyć unikalny dokument zapisu historii zamku i Szczecina. Pierwsze pokazy odbywały się z użyciem projektora, którego charakterystyczny odgłos słychać również w zdigitalizowanej wersji filmu. Podczas wcześniejszych projekcji komentarz wygłaszany był na żywo. Obecnie, w wersji cyfrowej, obraz zaprezentowany będzie z nagranym komentarzem. Przedstawione zdjęcia mają swój oryginalny kształt, bez ingerencji w kolejność rejestrowanych ujęć. Film zrealizowany został przy okazji obchodów 50-lecia zamkowego kina, a także przypadających w 2013 r. setnych urodzin autora dokumentu – Witolda Chromińskiego. Pierwotny, niemy materiał filmowy, składający się ze wspomnianych wyżej trzech taśm, trwa łącznie niewiele ponad 24 minuty, a uzupełniony, z dopasowanymi do narracji dodatkowymi ilustracjami, utworzył dokument ponad 30-minutowy.

Zdjęcia: Witold Chromiński, opracowanie: Ryszard Kotla, konsultacja merytoryczna: Tomasz Wieczorek, współczesny komentarz czyta Stanisław Heropolitański.

1, 2, 3, 4 maja (czwartek – niedziela), godz. 19:30

GRAND BUDAPEST HOTEL

bilety 15 zł, ulgowe 13 zł

dramat, komedia, Niemcy, USA, Wielka Brytania2014