☰ menu

Majówka w Bramie Poznania

śr.-niedz.
01.05-05.05.2024
Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania 10. urodzin Bramy Poznania!

Ten rok jest dla nas szczególny. Z tej okazji podczas weekendu majowego planujemy dla was szereg wydarzeń, m. in. spacery po Ostrowie Tumskim i Śródce, warsztaty przyrodnicze i animacje dla dzieci. Zachęcamy do wspólnego i twórczego spędzenia czasu w Bramie Poznania!

1 Maja: Urodziny Bramy Poznania

W tym wyjątkowym dniu obchodzimy 10. urodziny Bramy Poznania w atmosferze radości, kreatywności i muzyki. Wspólne świętowanie rozpoczniemy premierą urodzinowej wystawy Od marzeń do Bramy Poznania, którą będzie można oglądać na kładce nad Cybiną. Szczególnie polecamy udział w warsztatach Relaks nad Cybiną: natura i dźwięki, które pozwolą nam zanurzyć się w harmonii i dźwiękach otaczającej nas przyrody. Dla rodzin z dziećmi przygotowaliśmy magiczne animacje Magiczny Dywan, które zapewnią mnóstwo świetnej zabawy. Kulminacyjnym punktem tego dnia będzie koncert Kapeli Towarzyskiej w amfiteatrze Bramy Poznania, który zapewni nam niezapomniane emocje. Wspólnie celebrujmy urodziny Bramy Poznania w rytmach muzyki z pogranicza tradycji i współczesności. Nie może Was zabraknąć!

2 Maja: Dzień Ekspozycji

Drugi dzień majówki w całości poświęcimy naszym ekspozycjom! Zaprezentujemy nowe rodzinne zwiedzanie ekspozycji Bramy Poznania z przewodnikiem lub przewodniczką — 10 kroków w nieznane. Wyprawa z kapitanem Jakubem! Przyjrzymy się nowej wystawie czasowej w Galerii Śluza – Co potrafi lądolód?, a najmłodsi będą mogli wziąć udział w otwartych warsztatach krawieckich i uszyć swojego własnego Svena. W samo południe przyjrzymy się naszej nowej wystawie czasowej, która stanie przed budynkiem Bramy Poznania Pod wodą. Powodzie w Poznaniu, a pod wieczór, o godzinie 17:00 zwiedzimy zakamarki Bramy Poznania i poznamy jej tajemnice! Oczywiście naszą ekspozycję możesz zwiedzać bez specjalnego zaproszenia. Gdzie, kiedy i jak? Sprawdź na naszej stronie internetowej!

3 Maja: Dzień Eko

Piątek 3 maja to Dzień Słońca, a w Bramie Poznania – Dzień Eko. Dlatego właśnie postanowiliśmy przyjrzeć się otaczającej nas przyrodzie i prześwietlić ją do szpiku kości! Wyruszcie z nami w podróż wzdłuż Ścieżki EkoEdukacji oraz szlakiem poznańskich rzek podczas spaceru Cybina Warta Poznania. Na nieco młodszych gości czekają animacje dla rodzin z dziećmi oraz specjalny lot dywanem – Magiczny dywan. Popołudnie zarezerwowaliśmy na wypoczynek w naszym ogrodzie. Weźcie udział w warsztatach dzikiej kuchni i zobaczcie, co potrafią Dzikie gary. A na koniec tego przyjemnego dnia będziecie mogli zrelaksować się na Spotkaniu w ogrodzie, czyli naszym specjalnym dyżurze otwartym, w trakcie którego zgłębimy tajniki etnobotaniki i permakultury. Jak chcesz skorzystać z naszych propozycji spędzania czasu na świeżym powietrzu bez okazji, to zobacz, co mamy i zagraj z nami w zielone!

4 Maja: Dzień Ostrowa Tumskiego

Majówkowy weekend poświęcimy w całości poznańskiej wyspie katedralnej. Zapraszamy na nasze spacery po Ostrowie Tumskim w języku polskim oraz w Polskim Języku Migowym czy języku ukraińskim. Prawdziwą perłą w koronie wydarzeń tego dnia jest Instameet, czyli spacer i warsztaty fotografii mobilnej. Prowadzący opowiedzą o tajnikach mobilnej fotografii, a później udamy się na spacer po Ostrowie Tumskim i Śródce, aby zdobytą wiedzę przekuć w wyjątkowe zdjęcia! A jak wolisz zwiedzać wyspę katedralną we własnym tempie, to skorzystaj z naszego bestsellera – Audiowycieczki po Ostrowie Tumskim w wersji rodzinnej lub dla dorosłych i zatrać się w historii tego niezwykłego miejsca!

5 Maja: Dzień Śródki

Finał Majówki w Bramie Poznania będziemy świętować z naszym najbliższym sąsiadem – Śródką. Zapraszamy na spacery z przewodnikiem Śródka nieznana i Wyprawa dla rodzin z dziećmi „Chodź, zobacz!”, podczas których odkryjemy mniej znane oblicza miasta starszego od samego Poznania. Dowiemy się gdzie wznosiła się góra Kawalerska, skąd wzięła się nazwa ulicy Ostrówek i dokąd prowadził Zaułek Katarzynek. Poznamy również historię samych śródczan, niewielkiej społeczności, która w różnych momentach dziejowych aktywnie zabiegała o swoje prawa i godne miejsce na mapie miasta. Chcesz więcej? Koniecznie weź udział w urbansketchingu, czyli warsztatach miejskiego szkicowania. A jeśli zgadzasz się ze stwierdzeniem, że Pszczoły to mistrzynie, bierz całą rodzinę i wpadaj na interaktywny koncert z cyklu Pograjki, którym zakończymy huczne świętowanie Majówki w Bramie Poznania!