☰ menu

sob.-niedz.
22.05-23.05.2010

W programie Rosyjskiej Majówki

znalazły się atrakcje dla wszystkich.

– Dzieci zapraszamy na zajęcia plastyczne, między innymi poznają technikę origami, które poprowadzą doświadczeni instruktorzy z kaliningradzkich centrów kultury – mówi Dominika Śmiech z CSE Światowid – w tym samym czasie będą czytane baśnie rosyjskie, zarówno po polsku, jak i po rosyjsku. Dzieci nie tylko będą poznawały melodię języka, ale baśnie będą też inspiracją do prac plastycznych.

W Galerii Nobilis wystąpią uczniowie Szkoły Muzycznej im. D.D. Szostakowicza z Kaliningradu. Tam też będzie można obejrzeć prace Grzegorz Prokopiuka, zatytułowane „Ikony – obrazy". Artystę inspiruje bizantyjska teologia i filozofia.

W Kinie Światowid wyświetlone będą filmy: „Zakładnik" w reżyserii Aleksieja Uczitiela i „Shultes" Bakura Barukadze.

Program Rosyjskiej Majówki
sobota, 22 maja
– godz. 11.00-15.00 – zajęcia plastyczne dla dzieci, zapisy pod numerem telefonu: 55 611 20 83 lub mailowo: dominika.smiech@swiatowid.elblag.pl)
– godz. 18.00 – Galeria Nobilis – koncert muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej im. D.D. Szostakowicza w Kaliningradzie – wstęp wolny
– godz. 18.00 – Kino Światowid – „Zakładnik" – bilet 5 zł
– Galeria Nobilis – wystawa Grzegorza Prokopiuka „Ikony – obrazy"

niedziela, 23 maja
– godz. 18.00 – Kino Światowid – „Shultes" – bilet 5 zł
– Galeria Nobilis – wystawa Grzegorza Prokopiuka „Ikony – obrazy"

Współorganizatorem warsztatów plastyczno – literackich dla dzieci jest Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna.

{{moduly ntltresc}}