☰ menu

Magda Wawrzyniak

sob.
04.02.2012

Jedną z podstawowych misji teatru jest edukacja. Pierwszy jej aspekt – artystyczny, to objaśnianie języka teatru młodemu widzowi i uwrażliwianie na sztukę. Nie mniej ważny jest jednak jej wymiar społeczny, który sytuuje teatr w roli narzędzia pomocnego w wychowywaniu ludzi świadomych siebie i otaczającego ich świata oraz stawiających mu najważniejsze pytania. Oglądając spektakl młody człowiek zderza się niejednokrotnie z emocjami, z którymi sam się boryka w życiu codziennym. Teatr pomaga mu zdystansować się do siebie i wzmocnić wewnętrznie. Warsztaty teatralne pozwalają mu z kolei pokonywać swoje bariery, nabrać pewności siebie i doskonali umiejętność pracy w grupie, rozwijając jednocześnie twórcze myślenie.

 

Edukacja teatralna jak i teatr dla dzieci wciąż działają w Polsce na obrzeżach głównego nurtu kultury. Niewątpliwie ma na to wpływ ogromna ilość ofert różnego rodzaju rozrywki, jakie niesie za sobą kultura masowa. Jesteśmy przekonani, że wprowadzając do repertuaru Teatru Polskiego propozycje dla dzieci, wychodzimy naprzeciw potrzebom młodych widzów, rodziców jak i nauczycieli. Zapoznając dzieci ze światem teatru od najmłodszych lat, mamy szansę zapewnić im atrakcyjną, wartościową rozrywkę i otworzyć je na sztukę, co z pewnością zaowocuje w dorosłym życiu.

W planach są między innymi:

prezentacje zaproszonych spektakli, wybranych spośród najciekawszych propozycji repertuaru dla młodego widza
czytanie bajek
zajęcia teatralne prowadzone przez artystów i instruktorów
koncerty przybliżające dzieciom świat żywej muzyki

Zapraszamy!

Pierwszy spektakl z cyklu: "Na Arce o ósmej" Urlicha Huba w reżyserii Justyny Celedy to zabawna opowieść o przyjaźni, dotykająca problemu obecności Boga w świecie dziecka. Głównym wątkiem jest historia trzech pingwinów, które chcą dostać się na Arkę Noego mimo, że na pokład przyjmowane są tylko pary zwierząt. Spektakl zdobył Grand Prix na XIII Międzynarodowym Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży "Korczak" 2009 w Warszawie
 

 SOBOTA 4 LUTEGO 2012 – GODZ. 12:00 I 16:00 

 

 

 

Exit mobile version