☰ menu

Luty z Capellą Cracoviensis

śr.
26.02.2014

A w rolach głównych Capella Cracoviensis w dwóch osobach: najlepsza polska orkiestra grająca na historycznych instrumentach i wybitny ansambl wokalny o niesłychanej elastyczności. Luty zapowiada się fenomenalnie.

26 II 2014 środa | Wednesday, 11:00
Kraków Kościół św. Marcina ul. Grodzka 58
matinée – koncert edukacyjny dla juniorów i seniorów
LASSUS Lagrime di San Pietro
CC Jan Tomasz Adamus dyrygent

Łzy Świętego Piotra, najsłynniejszy bodaj cykl madrigali spirituali zwieńczonych przejmującym łacińskim motetem, mistrzostwo renesansowej polifonii. Ostatni utwór Orlandusa Lassusa do włoskojęzycznych tekstów Luigiego Tansilla, w których apostoł żałuje trzykrotnego wyparcia się Chrystusa. Rozpisany na siedem głosów, operujący wysoce wysublimowanym językiem muzycznym, w którym słowo gra rolę nadrzędną, naturalny rytm tekstu organizuje kompozycję, pozbawiony zbędnych powtórzeń. Czysty i poruszający. W Łzach Świętego Piotra śpiewaków Capelli Cracoviensis poprowadzi Jan Tomasz Adamus, któremu kompozycja Lassusa jest wyjątkowo bliska.

PROGRAM KONCERTU:

Orlandus LASSUS – Lagrime di San Pietro

więcej informacji:
www.capellacracoviensis.pl

www.facebook.com/capella.cracoviensis

www.twitter.com/capella_krk

profil CC na portalu społecznościowym SoundCloud: http://soundcloud.com/capella-cracoviensis
profil CC na portalu społecznościowym YouTube: http://www.youtube.com/user/CapellaCracoviensis

Bilety info i rezerwacja: + 48 602 620 698, bilety@capellacracoviensis.pl

Partnerzy: Gmina Miejska Kraków, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Muzyki Polskiej, Wenecja
Patroni Medialni: Polskie Radio Dwójka, Radio Kraków, TVP Kraków, Karnet
portale: www.krakow.pl, www.local-life.com, www.miastodzieci.pl, www.ebilet.pl