☰ menu

Listopad dla rodziców i dzieci w Makaraka

śr.-pt.
04.11-20.11.2015

 – CZTERY ŁAPY, czyli edukacyjne spotkanie z psem Mellonem – warsztaty dla dzieci w wieku  4 – 7 lat  środa 4 listopada godz. 17:15

    

 

 

– DZIECKO POD KLOSZEM – JAK TEGO UNIKNĄĆ? Nauka samodzielności, odpowiedzialności i zaradności – warsztat dla rodziców 6 listopada piątek godz. 17:00-19:00

 

 

 – MASAŻ SHANTALA – 4 spotkania po 45 minut podczas których uczestnicy opanują sztukę masowania swojego malucha i dowiedzą się co nieco o pielęgnacji niemowlęcia, spotykamy się o godz. 9:30 w  4 kolejne czwartki LISTOPADOWE

 

 

CZTERY ŁAPY, czyli edukacyjne spotkanie z psem Mellonemwarsztaty dla dzieci w wieku  4 – 7 lat  środa 4 listopada godz. 17:15    

 

Przedstawiamy Państwu propozycję spotkania edukacyjnego z psim terapeutą dotyczącego nauki bezpiecznego kontaktu z psem.. W trakcie spotkania, dzieci mają doskonałą okazję do uzyskania wiedzy i nabycia podstawowych umiejętności, które ułatwiają bezpieczną koegzystencję z psem. Terapeuci wraz z psem uczą dzieci, jak zachowywać się bezpiecznie wobec psów – co robić, gdy spotkamy obcego psa na ulicy, jak zachować się, gdy pies atakuje, co robić, aby nie prowokować psów. Pies uczestniczący w zajęciach towarzyszy dzieciom podczas ćwiczeń.

 

Informacje ogólne:

 

Czas trwania zajęć: 60 minut

 

Termin zajęć: 4 listopada 2015 godz. 17:15

 

Prowadzący zajęcia: Aleksandra Musielak, psycholog i dogoterapeutka, właścicielka Mellona – psa terapeuty rasy Labrador Retriver, Iwona van Buuren – psycholog i dogoterapeutka.

 

Cena: 40zł/dziecko z rodzicem/zajęcia

 

Dbamy, żeby zajęcia były w pełni bezpieczne dla ich uczestników.

Nasz pies jest pod stałą kontrolą weterynaryjną, ma wykonane wszystkie obowiązkowe i zalecane szczepienia. Jest regularnie odrobaczany.

Dzieci nigdy nie zostają z psem same podczas zajęć.

Proces szkolenia psów pracujących z dziećmi kładzie nacisk na przewidywalność zachowań psa.

  Osoby pracujące z psem ubezpieczone są od OC na wypadek jakichkolwiek szkód wyrządzonych przez psa.

 

 

DZIECKO POD KLOSZEM – JAK TEGO UNIKNĄĆ? Nauka samodzielności, odpowiedzialności i zaradnościwarsztat dla rodziców 6 listopada piątek godz. 17:00-19:00

 

Najważniejszym celem rodziców jest pomóc dzieciom stać się niezależnymi ludźmi, którzy będą zdolni do samodzielnego życia. Błędem jest wychowywanie dzieci na obraz i podobieństwo swoje, ponieważ każdy jest odrębną istotą ludzką, jedyny w swoim rodzaju, posiadający inny temperament, uczucia, gusty, marzenia. Mózg dziecka jest jego największym kapitałem, którego możliwości można zwiększyć, zbudować jego pewność siebie i usprawnić jego sposób myślenia.

 

Podczas spotkania omówimy 6 kroków wspierających samodzielność i zaradność dziecka. Zastanowimy się skąd bierze się odwaga u dziecka? Rodzic wspierający, czyli jaki?

 

Informacje ogólne:

 

    Zajęcia organizowane są dla grupy rodziców (min. 6 osób, max 14 osób).

    Warsztaty umiejętności wychowawczych trwają 120 minut.

    Warsztaty prowadzone są przez jednego trenera – psychologa z POZYTYWKI

    Cena: 40 PLN/spotkanie/rodzic – w przypadku małżeństw zniżka 30 PLN/spotkanie/drugi rodzic

    Cena obejmuje: 2-godzinne warsztaty prowadzone przez jednego trenera.

 

 

MASAŻ SHANTALA – 4 spotkania po 45 minut podczas których uczestnicy opanują sztukę masowania swojego malucha i dowiedzą się co nieco o pielęgnacji niemowlęcia, spotykamy się o godz. 9:30 w  4 kolejne czwartki LISTOPADOWE

 

Zalety masażu Shantala:

– wyciszenie po całym dniu, uspokojenie układ nerwowego, odpoczynek,                                           

– pomoc w lepszym, spokojniejszym zasypianiu i śnie,

– stymulacja wszystkich układów: nerwowego, trawiennego, krążenia, hormonalnego,

– stabilizacja w zakresie problemów „brzuszkowych",

– nawiązanie lub umocnienie więzi z rodzicem

 

cena: 160zł cały cykl

 

Uwaga! Warsztat przeznaczony dla maluchów do 7 miesiąca życia!

Nie od dziś wiadomo, że dotyk ma niesamowitą moc. Koi, uspokaja, daje poczucie bezpieczeństwa, potrafi nawet sprawić, że ktoś, kto miał już umrzeć, nagle odnajduje siły, by żyć (vide: kangurowane wcześniaki w Ameryce Południowej). Dotykamy się, przytulamy, głaszczemy, całujemy. Otulamy nasze dzieci, a one milkną, wtulają się, chcą całymi sobą poczuć nasze ciepło, zapach, bicie serca – to wszystko jest ich najlepszym schronieniem!

 

Ale dotyk nie tylko koi. On potrafi również pobudzać, stymulować, rozwijać. Potrafi aktywizować układ nerwowy, krążenia, oddechowy, hormonalny. Dawać im znać: pracujcie, rozwijajcie się, nie leniuchujcie! Reguluje i pomaga wzrastać.

 

Dotyk, który leczy.

 

Dotyk, który daje życie.

 

Dotyk, który pomaga rozkwitać.

 

Każdy z nas potrzebuje dotyku. A on nic nie kosztuje. To coś, co może dać każdy – bez wyjątku.

 

Frederick Leboyer, francuski położnik, też o tym świetnie wiedział. A mimo to spotkanie z Shantalą, hinduską o bezwładnych nogach, która spokojne, bez pośpiechu a za to w pełnym skupieniu, siedząc na gołej ziemi, masowała swoje dziecko, urzekło go i odmieniło jego życie.  I to dla nas, spisał on całą technikę masażu wykonywanego przez tę kobietę, dla nas udokumentował ją na kliszy fotograficznej, dla nas wrócił i opisał ów masaż, nadając mu nazwę „Shantala" od imienia tej matki, która z miłością i pełna uważności dotykała swoje dzieciątko.

 

Masaż Shantala znany jest również w Polsce. Można się go nauczyć od certyfikowanych instruktorów i wykonywać samodzielnie w domu, ponieważ nie jest skomplikowany – należy jednak znać technikę, poszczególne kroki oraz zapewnić odpowiednie warunki, by masaż faktycznie wyciszał, zamiast np. pobudzać. Ale po co mi ten maaż, możesz zapytać.. Posłuchaj więc:

Dla masowanego dziecka:

– wyciszenie po całym dniu, uspokojenie układ nerwowego, odpoczynek,

– pomoc w lepszym, spokojniejszym zasypianiu i śnie,

– stymulacja wszystkich układów: nerwowego, trawiennego, krążenia, hormonalnego,

– stabilizacja w zakresie problemów „brzuszkowych",

– nawiązanie lub umocnienie więzi z rodzicem.

Dla rodziców:

– wyciszenie, uspokojenie, odpoczynek z dzieckiem,

– wzmocnienie poczucia bycia dobrą mamą/dobrym tatą, poprawa pewności siebie,

– nawiązanie lub umocnienie więzi z dzieckiem,

– nauka komunikacji z dzieckiem – odczytywania sygnałów, jakie przekazuje.

Warto zwrócić uwagę, że spokojniejszy i zrelaksowany rodzic wykonujący masaż, to również spokojniejszy i zrelaksowany małżonek, co oznacza, że masowanie malucha ma pozytywny wpływ na całą konstelację rodzinną.

 

 Serdecznie zapraszamy do zapisów:  info@makaraka.pl

kom. 606619494

kom. 604450190

 tel. 58 629 00 18  

Exit mobile version