☰ menu

9-11 października 2015
V edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła
Light. Move. Festival. Łódź 2015

ONZ ogłosiło rok 2015 Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło.
Już teraz zapraszamy na największe święto światła – Light.Move.Festival.Łódź 2015, które odbędzie się w drugi weekend października. Light.Move.Festival.Łódź to wydarzenie artystyczno-kulturalne, które co roku maluje światłem nowe oblicze Łodzi. Jak zwykle w październiku ukażemy łódzkie budynki, zakątki i przestrzenie publiczne w innym świetle.

Głównym założeniem Festiwalu Światła jest promowanie potencjału kulturalnego oraz twórczego miasta. Świadome, artystyczne użycie światła podkreśla indywidualność i atrakcyjność architektury, wydobywając jej walory i charakterystyczne zdobienia.
Miasto w czasie trwania Festiwalu zmienia swoje oblicze i dołącza do grona prestiżowych miejsc organizujących podobne festiwale światła, takich jak Lyon, Berlin czy Sydney.

Zapraszamy serdecznie!

W programie m.in. instalacje świetlne młodych artystów, przestrzenne pokazy laserowe, warszaty dla dzieci w Parku Sienkiewicza, widowisko Teatru V6 Imaginarium, wystawa w Galerii ASP, wielkoformatowe mappingi.

Zobacz mapę i harmonogram festiwalowych projekcji.

Zobacz mapę wydarzeń towarzyszących.