Spędzacie wakacje w mieście i szukacie letnich atrakcji?
Nic prostszego! Przygotowaliśmy dla Was serię ciekawych warsztatów. W każdą środę lipca i sierpnia zapraszamy do Muzeum Pałac Herbsta by spędzić czas w miłej atmosferze.
𝟭𝟬 𝗹𝗶𝗽𝗰𝗮, ś𝗿𝗼𝗱𝗮, 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟮.𝟬𝟬 – 𝟭𝟯:𝟯𝟬 – 𝗦𝘁𝘄ó𝗿𝘇 𝘀𝘄ó𝗷 𝘇𝗶𝗲𝗹𝗻𝗶𝗸!
Przypałacowy ogród pełen jest kolorów, zapachów i dźwięków. Zapraszamy na warsztaty, podczas których doświadczymy wszystkich tych wrażeń i poznamy różne gatunki roślin. Ponadto dowiemy się dlaczego zbierane rośliny suszono w specjalnych katalogach, czym były zielniki, jak wyglądał najstarszy polski „suchy ogród”. Podczas spotkania odpowiemy na te oraz inne pytania, stworzymy pamiątkowy zielnik, a także ozdobimy niepowtarzalną kartę tytułową płatkami wybranych kwiatów.
𝟭𝟳 𝗹𝗶𝗽𝗰𝗮, ś𝗿𝗼𝗱𝗮, 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟮.𝟬𝟬-𝟭𝟯.𝟯𝟬 – 𝗞𝘁𝗼 (𝘄𝘆)𝗴𝗿𝗮?
„Ciuciubabka”, krokiet, hula-hop – to tylko kilka z licznie wybieranych zabaw na świeżym powietrzu w XIX wieku. Zaangażowanym w nie dorosłym, jak i dzieciom towarzyszył duch rywalizacji i rozbawienia. Podczas spotkania w przypałacowym ogrodzie będziemy mieli okazję nie tylko zapoznać się z zasadami praktykowanych dawniej gier i zabaw, ale także wypróbować swoich sił wykazując się zręcznością i entuzjazmem.
𝟮𝟰 𝗹𝗶𝗽𝗰𝗮, ś𝗿𝗼𝗱𝗮, 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟮.𝟬𝟬-𝟭𝟯.𝟯𝟬 – 𝗜 𝗷𝗮𝗸 𝘁𝘂 𝘀𝗶ę 𝘇𝗮𝗰𝗵𝗼𝘄𝗮ć?!?
Czy dawne zasady dobrego zachowania mogą nam się jeszcze dziś do czegoś przydać? Sprawdzimy to podczas warsztatów! Nauczymy się wszystkiego, co potrzeba damie i dżentelmenowi, by uniknąć gafy w takich towarzyskich sytuacjach, jak powitanie, rozmowa czy taniec. Przećwiczymy XIX-wieczne zalecenie z poradników dobrych manier.
𝟯𝟭 𝗹𝗶𝗽𝗰𝗮, ś𝗿𝗼𝗱𝗮, 𝗴𝗼𝗱𝘇.𝟭𝟮.𝟬𝟬-𝟭𝟯:𝟯𝟬 – 𝗚𝗱𝘇𝗶𝗲 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝘁𝗲𝗻 𝘀𝗸𝗮𝗿𝗯?
Słoń na żyrandolu, lew na biurku, ptaki i owoce na piecach, a piesek w serwantce ? Czy to jest możliwe? Liczne muzealne skarby o różnych kształtach i formach wypełniają wybrane salony i pokoje prywatne. Koniecznie należy je odnaleźć! Podczas spotkania zamienimy się w pałacowych detektywów, poznamy do czego służyły odnalezione przedmioty, a także jak można było spędzać czas w obejrzanych uważnie wnętrzach.
𝟳 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮, ś𝗿𝗼𝗱𝗮, 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟮.𝟬𝟬-𝟭𝟯.𝟯𝟬 – 𝗞𝘁𝗼 (𝘄𝘆)𝗴𝗿𝗮?
„Ciuciubabka”, krokiet, hula-hop – to tylko kilka z licznie wybieranych zabaw na świeżym powietrzu w XIX wieku. Zaangażowanym w nie dorosłym, jak i dzieciom towarzyszył duch rywalizacji i zabawy. Podczas spotkania w przypałacowym ogrodzie będziemy mieli okazję nie tylko zapoznać się z zasadami praktykowanych dawniej gier i zabaw, ale także wypróbować swoich sił wykazując się zręcznością i entuzjazmem.
𝟭𝟰 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮, ś𝗿𝗼𝗱𝗮, 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟮.𝟬𝟬-𝟭𝟯.𝟯𝟬 – 𝗜 𝗷𝗮𝗸 𝘁𝘂 𝘀𝗶ę 𝘇𝗮𝗰𝗵𝗼𝘄𝗮ć?!?
Czy dawne zasady dobrego zachowania mogą nam się jeszcze dziś do czegoś przydać? Sprawdzimy to podczas warsztatów! Nauczymy się wszystkiego, co potrzeba damie i dżentelmenowi, by uniknąć gafy w takich towarzyskich sytuacjach, jak powitanie, rozmowa czy taniec. Przećwiczymy XIX-wieczne zalecenie z poradników dobrych manier.
𝟮𝟭 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮, ś𝗿𝗼𝗱𝗮, 𝗴𝗼𝗱𝘇.𝟭𝟮.𝟬𝟬-𝟭𝟯:𝟯𝟬 – 𝗚𝗱𝘇𝗶𝗲 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝘁𝗲𝗻 𝘀𝗸𝗮𝗿𝗯?
Słoń na żyrandolu, lew na biurku, ptaki, owoce na piecach, a piesek w serwatce? Czy to jest możliwe? Liczne muzealne skarby o różnych kształtach i formach znajdują się w wybranych salonach i pokojach prywatnych. Koniecznie należy je odnaleźć! Podczas spotkania zamienimy się w pałacowych detektywów, poznamy do czego służyły odnalezione przedmioty, a także co można było robić we obejrzanych uważnie wnętrzach.
𝟮𝟴 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮, ś𝗿𝗼𝗱𝗮, 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟮.𝟬𝟬 – 𝟭𝟯:𝟯𝟬 – 𝗦𝘁𝘄ó𝗿𝘇 𝘀𝘄ó𝗷 𝘇𝗶𝗲𝗹𝗻𝗶𝗸!
Przypałacowy ogród pełen jest kolorów, zapachów i dźwięków. Zapraszamy na warsztaty, podczas których doświadczymy wszystkich tych wrażeń i poznamy różne gatunki roślin. Ponadto dowiemy się dlaczego zbierane rośliny suszono w specjalnych katalogach? Czym były zielniki? Jak wyglądał najstarszy polski „suchy ogród”? Podczas spotkania odpowiemy na te inne pytania, a także stworzymy nie tylko pamiątkowy zielnik, lecz także ozdobimy niepowtarzalną kartę tytułową wybranymi płatkami kwiatów.
Warsztaty dla dzieci od 6. roku życia. Udział możliwy wyłącznie po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji: 𝗲𝗱𝘂.𝗵𝗲𝗿𝗯𝘀𝘁@𝗺𝘀𝗹.𝗼𝗿𝗴.𝗽𝗹,
tel. 𝟱𝟬𝟲 𝟵𝟰𝟭 𝟴𝟬𝟯 / 𝟰𝟮 𝟲𝟳𝟰 𝟵𝟲 𝟵𝟴 𝘄. 𝟯𝟱 (pn.-pt. 8:00-16:00).
Bilet: 10 zł
Do zobaczenia!