☰ menu

20.06.2015

20.06.2015, sobota

Stacja Nowa Gdynie zaprasza na letni rozRUCH

Lato zagościło u nas na dobre, a słoneczne i ciepłe dni sprzyjają wypoczynkowi w plenerze. Dlatego już w najbliższą sobotę Stacja Nowa Gdynia zaprasza na rozRUCH – rodzinny piknik sportowo-muzyczny. Na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji m.in. warsztat pisania piosenek oraz warsztat z emisji głosu „Obudź swój głos". Dla miłośników sportowych szaleństw Stacja przygotowała naukę zumby, biegi dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych, sztafetę dla rodzin oraz spotkanie z Olimpijczykiem – lekkoatletą, sprinterem Piotrem Kędzią. Nie zabraknie też dobrej muzyki – niezapomnianych wrażeń dostarczy występ Kuby Badacha.

Centrum sportowo-rekreacyjne Stacja Nowa Gdynia na co dzień proponuje aktywną rozrywkę „pod dachem". Z okazji pierwszego dnia lata, wykorzystując swoje wyjątkowe położenie, w centrum sosnowego lasu, postanowiło jednak wyjść ze sportowymi atrakcjami na zewnątrz. 20 czerwca Stacja zaprasza miłośników sportu, muzyki i sztuki na dzień pełen wrażeń podczas pikniku muzyczno-sportowego – rozRUCH. Organizatorzy zadbali o wiele zróżnicowanych atrakcji dla każdego – dzieci, młodzieży, rodzin i seniorów.

rozRUCH muzyczny

Stacja Nowa Gdynia przygotowała wiele muzycznych niespodzianek. Dla wszystkich, którzy mają lekkie pióro i lubią swoje myśli przelewać na papier Julia Hołówko poprowadzi warsztat pisania piosenek. Dla osób z poczuciem rytmu i wszystkich tych, którzy chcą spróbować gry na jednym z najstarszych instrumentów świata odbędzie się warsztat bębniarski, który poprowadzi zespół „Dzikie Jabłka". Seniorzy natomiast będą mogli „Obudzić swój głos", biorąc udział w warsztacie z emisji głosu, z elementami muzykoterapii. Natomiast miłośników sztuki, Stacja Nowa Gdynia zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej „Kolory muzyki", prezentującej klimat ubiegłorocznych koncertów pt. „Kolory Polski". Autorami zdjęć są: Dariusz Kulesza, Tomasz Ogrodowczyk, Marcin Stępień, Radosław Jóźwiak.
Cześć muzyczną rozRUCHU uświetni występ Kuby Badacha – jednego z najzdolniejszych wokalistów młodego pokolenia, lidera zespołu Poluzjanci oraz członka grupy The Globetrotters, dwukrotnego laureata Fryderyka. Piosenkarz zaprezentuje wyjątkowy program „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny" z największymi przebojami tragicznie zmarłego artysty.

rozRUCH sportowy
rozRUCH sportowy rozpoczną zawody biegowe na dystansie 400 m dla dzieci w kategoriach: przedszkolaki, uczniowie klas 1-3, uczniowie klas 4-61. Całe rodziny będą mogły rywalizować podczas rodzinnych sztafet z torami przeszkód, a następnie zrelaksować się, tańcząc zumbę. Nie zabraknie też zajęć fitness. Organizatorzy zapraszają także na wyjątkowe spotkanie z Olimpijczykiem – lekkoatletą, sprinterem Piotrem Kędzią (dwukrotny Olimpijczyk z Aten i Pekinu), który opowie o swojej przygodzie ze sportem i podzieli się cennymi wskazówkami dotyczącym biegania.
Dodatkowo na pikniku pojawią się przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Straży Miejskiej, którzy zaprezentują swoje umiejętności na specjalnych pokazach. Nie zabraknie też konkursów i zabaw fotoradarem. Wakacyjny piknik nie może odbyć się bez pysznego jedzenia. Będą więc przekąski z grilla, a na deser, uwielbiane przez najmłodszych, lody oraz wata cukrowa.

Wstęp na piknik jest całkowicie bezpłatny.

Szczegółowy program wydarzenia:

rozRUCH muzyczny
14:00-15:00 PISANIE PIOSENEK całą rodziną z Julią Hołówko – skoro śpiewać każdy może – to może i pisać piosenki.
15:00-17:00 FAMILIJNY WARSZTAT BĘBNIARSKI z zespołem „Dzikie Jabłka" – mnóstwo pozytywnej energii wyrażonej rytmem (https://youtu.be/).
18:00-20:00 OBUDŹ SWÓJ GŁOS, czyli emisja głosu z elementami muzykoterapii, warsztat dla seniorów z Julią Hołówko.
20:00 koncert KUBY BADACHA. TRIBUTE TO ANDRZEJ ZAUCHA. OBECNY

rozRUCH sportowy
14.00 – 16.00 Zawody biegowe dla dzieci na dystansie ok. 400 m.
16.00 – 17.00 Rodzinne sztafety – tor przeszkód – w każdej parze startuje rodzic z dzieckiem.
16.30 – 17.00 – spotkanie z Olimpijczykiem Piotrem Kędzią – dwukrotny Olimpijczyk z Aten i Pekinu opowie o swojej przygodzie ze sportem i podzieli się cennymi wskazówkami dot. biegania.
17.00 – 19.00 – treningi biegowe z Piotrem Kędzią. Zaczniemy od rozgrzewki, a następnie ruszymy w teren okalający SNG. Piotr poprowadzi grupę bardziej doświadczoną, jak również grupę złożoną z tych, którzy zabawę biegową dopiero zaczynają.
16.00 – 18.00 – Zajęcia fitness – 16.00 – Zdrowy kręgosłup, 17.00 – Zumba, 17.00 – Indoor Walking na świeżym powietrzu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.nowa-gdynia.pl.