☰ menu

Lego zaprasza na wielkie, otwarte imprezy!

sob.-niedz.
11.10-12.10.2014

W czerwcu firma LEGO wprowadziła na rynek kolekcję nowych zestawów serii LEGO® CHIMATM. Jej fanów czekają niesamowite wyzwania, gdyż prehistoryczni wojownicy lodu zaatakowali krainę Chima i jej mieszkańców. Wszystkie plemiona muszą się szybko zjednoczyć, aby znaleźć ogniste plemię Feniksów, które nauczy ich władania najpotężniejszą z mocy – ognistym CHI. Tylko wtedy będą mogli odeprzeć atak najeźdźcy, by ostatecznie stoczyć wielką walkę pomiędzy dobrem a złem. – LEGO® CHIMATM to autorska seria firmy LEGO, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie – mówi Ewa Misztal, Brand Marketing Manager w LEGO Polska, odpowiedzialna za markę LEGO® CHIMATM.

W związku z premierą nowych zestawów LEGO® CHIMATM

firma LEGO zaprasza we wrześniu i w październiku na wielkie, otwarte, weekendowe imprezy, które odbędą w siedmiu miastach: Warszawie, Lublinie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Krakowie. Podczas eventów przewidziane są atrakcje dla wszystkich grup wiekowych, aby w imprezie mogły wziąć udział nie tylko starsze dzieci, ale także ich młodsze rodzeństwo. Zostaną zorganizowane cztery tematyczne strefy zabawy. W zonie LEGO® CHIMATM dzieci, używając swej wyobraźni, będą mogły oddać się niczym nieograniczonemu budowaniu z klocków LEGO – konstruowaniu modeli i postaci reprezentujących siły ognia lub lodu. Dla dziewczynek przeznaczona będzie strefa LEGO® Friends, a dla najmłodszych LEGO® DUPLO®. Zaplanowano także sektor z grami LEGO® video pod patronatem klubu LEGO. Na wszystkich uczestników imprezy czekają liczne konkursy, w których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. Dodatkowo każde dziecko otrzyma imienny dyplom uczestnictwa, a gości bawić będą profesjonalni animatorzy LEGO.

Eventy odbędą w następujących terminach i miejscach: 6-7 września – Galeria Olimp w Lublinie, 13-14 września – CH Arkadia w Warszawie, 20-21 września – Galeria Bałtycka w Gdańsku, 27-28 września – Magnolia Park we Wrocławiu, 4-5 października – Galeria Malta w Poznaniu, 11-12 października – Silesia City Center w Katowicach, 25-26 października – Galeria Krakowska w Krakowie.

W czerwcu firma LEGO wprowadziła na rynek nowe zestawy LEGO® CHIMATM m.in.: „Szybowiec lodowy Vardy′ego" (nr katalogowy zestawu 70141) w rekomendowanej cenie 89,99 PLN, „Ognisty pojazd Eris" (70142) – 129,99 PLN, „Machina Sir Fangara" (70143) – 179,99 PLN, „Ognisty pojazd Lavala" (70144) – 199,99 PLN, „Lodowa machina Mauli" (70145) – 349,99 PLN, „Ognista świątynia Feniksa" (70146) – 499,99 PLN.
Więcej informacji: www.LEGO.pl, www.facebook.com/LEGO, Club LEGO – club.lego.com/pl-pl
Kontakt: Agencja PIAR+, Joanna Owsianko, tel. 22 119 51 59, 502 126 043, e-mail: j.owsianko@prplus.pl
LEGO

Firma LEGO powstała w 1932 roku w małym miasteczku Billund w Danii. Założycielem był stolarz Ole Kirk Christiansen, który na skutek kryzysu gospodarczego zaczął produkować drewniane zabawki zgodnie ze swoją dewizą „Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre". Nazwa jest zbitką wyrazów Leg GOdt, czyli po duńsku „baw się dobrze". Dopiero w 1947 roku z taśmy produkcyjnej zjechała pierwsza plastikowa zabawka. Prototyp klocka, znanego dziś niemal na całym świecie, powstał w 1949 roku. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 1958 roku, kiedy syn założyciela – Godfred Kirk Christiansen – opatentował pomysł łączenia klocków LEGO za pomocą słupka i tulejki. Odkrycie Goldfreda okazało się punktem zwrotnym i kluczem do sukcesu.
System sprawił, że budowle LEGO są niezwykle stabilne, a nieograniczone możliwości zespalania elementów pozwalają na tworzenie niesamowitych wręcz konstrukcji. Dwa klocki o ośmiu wypustkach można połączyć aż na 24 różne sposoby, a dla ośmiu takich klocków istnieje prawie nieskończona liczba połączeń!
Kolejnym punktem zwrotnym dla rozwoju firmy, paradoksalnie, stał się pożar w 1960 roku, w wyniku którego zniszczeniu uległa część budynku, gdzie produkowano drewniane zabawki. Od tego momentu jedynym surowcem do produkcji klocków był plastik. W 1966 roku firma Christiansena wytwarzała już 57 różnych zestawów i 25 pojazdów. W 1968 roku w Billund otwarto pierwszy LEGOLAND, czyli park rozrywki zbudowany z klocków. Decyzja okazała się genialnym posunięciem, gdyż tylko w pierwszym roku działalności miejsce odwiedziło 625.000 fanów LEGO. Dziś parki LEGOLAND istnieją także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA i Malezji.
W 1969 roku na rynek wkroczyły klocki LEGO DUPLO, przeznaczone dla dzieci od 1.5 do 5 lat. W 1974 roku świat ujrzał pierwszego ludzika LEGO, a w 1977 roku pierwszą serię LEGO Technics, umożliwiająca starszym dzieciom budowanie modeli mechanicznych. Na początku lat 80. powstał Dział Produktów Edukacyjnych (LEGO Education), by rozwijać linię specjalnych zabawek na użytek szkół i przedszkoli, a także dla dzieci niepełnosprawnych. 1998 to natomiast rok pierwszej, bestsellerowej gry komputerowej – Wyspy LEGO, która sprzedała się niemal w milionie egzemplarzy. Kolejnym krokiem milowym w historii LEGO jest premiera w lutym br. pierwszego pełnometrażowego filmu kinowego, zrealizowanego w technologii 3D.
Dziś szacuje się, że na każdego mieszkańca Ziemi przypadają 62 klocki LEGO, a po świecie „chodzą" ponad 4 miliardy ludzików LEGO. Od 1958 roku w sumie wyprodukowano 650 miliardów klocków, które już dawno wyszły poza pokoje dziecięce i wykorzystywane są przez ludzi sztuki, filmu, architektów czy nauczycieli akademickich. Czy mogło być inaczej skoro jedynym ograniczeniem w używaniu produktów LEGO jest ludzka wyobraźnia?

LEGO, the LEGO logo and the Minifigure are trademarks and/or copyrights of the LEGO Group. © 2014 The LEGO Group. All Rights Reserved.