☰ menu

30.05-01.06.2014

od 30.05. – 1.06.14

Ekstremalne pojazdy

W Manufakturze świętowanie Dnia Dziecka rozpocznie się już w piątek, 30 maja. Tego dnia na rynku pojawią się dwa potężne, efektowne monster trucki. Na ogromnych, wysokich na 1,5 metra kołach wjedzie „The Monster", czyli jedyny w swoim rodzaju tzw. „ride truck" – przystosowany do przewożenia na bagażniku fanów ekstremalnych doznań. W Manufakturze zagości również „Ironman", który po raz pierwszy będzie prezentowany w Polsce. To jeden z najszybszych tego typu pojazdów z silnikiem o mocy 1 350 koni mechanicznych, którego jedna opona waży aż 440 kg. Dzień później, w sobotę, będzie można spotkać się z kierowcami tych wielkich pojazdów oraz mechanikami, którzy są odpowiedzialni za ich skonstruowanie oraz dostosowanie silników, podwozia oraz układu napędowego. Nie zabraknie pamiątkowych zdjęć z monster truckami, a zawodnicy chętnie opowiedzą o swoich maszynach i rozdadzą autografy. To wyjątkowa okazja, by przyjrzeć się tym imponującym kilkutonowym ciężarówkom przed ich występem w Atlas Arenie, gdzie 1 czerwca zagości Monster X Tour z najgłośniejszymi i najszybszymi pojazdami, które wykonają niewiarygodne akrobacje. Mali
i duzi miłośnicy motoryzacji, szykujcie się!

Miasteczko LEGO
Kilkaset tysięcy kolorowych elementów, cztery namioty i strefy: gier, dla dziewczynek oraz dla maluchów. A do tego urodzinowa przestrzeń LEGO Star Wars stworzona z okazji 15-lecia istnienia tej serii klocków. Fani legendarnych zabawek wspólnie z „Mistrzami Konstrukcji" zbudują dwumetrowych bohaterów Gwiezdnych Wojen – Lorda Vadera i mistrza Yodę. „Niech moc będzie z Tobą", bo z pewnością nie zabraknie mieczy świetlnych oraz konkursów z nagrodami. Maluchy zaabsorbuje twórcza i rozwijająca wyobraźnię zabawa w namiocie z LEGO Duplo. Nieco starszych zainteresuje strefa gier, w której będą mogli spróbować swoich sił na kilkunastu konsolach z najnowszymi grami tej marki, a dziewczęta miło spędzą czas z LEGO Friends. Miasteczko LEGO zaprasza małych i dużych konstruktorów w sobotę, 31 maja, w godzinach od 11:00 do 19:00 oraz w niedzielę, 1 czerwca, w godzinach od 10:00 do 18:00.

Sportowe emocje na Milan Day
31 maja w Manufakturze nie zabraknie również piłkarskiej rywalizacji. Milan Day to turniej piłki nożnej dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wszyscy miłośnicy tego sportu, w godzinach od 10:00 do 20:00 będą mogli sprawdzić swoje umiejętności, przećwiczyć triki, zwody, kiwanie oraz przyjmowanie podania głową lub kolanem. A wszystko to pod okiem przedstawicieli włoskiego klubu A.C. Milan, w tym m.in. Filippo Galli, który odpowiada za szkolenie młodzieży. Emocji zarówno dzieciom, jak i dorosłym, dostarczy także gra w wielkie piłkarzyki, pokazy trików piłkarskich, warsztaty freestyle oraz konkursy. To również okazja dla rodziców, by zapisać swoje pociechy do szkoły piłkarskiej. We wrześniu 2014 w Łodzi rozpocznie działalność szkółka A.C. Milan dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat – pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Projekt z powodzeniem działa już w 12 krajach na świecie, dbając o sportowe wychowanie oraz edukując przyszłych piłkarzy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Świętowanie Dnia Dziecka w Manufakturze to jednak nie tylko zabawa. Na najmłodszych gości 1 czerwca będzie czekało również miasteczko ruchu drogowego, w którym dowiedzą się, m.in. jak należy zachowywać się przechodząc przez pasy oraz jakie przepisy obowiązują na drogach. Kształtowanie pozytywnych nawyków warto rozpocząć od najmłodszych lat, dlatego w niedzielę na rotundzie galerii handlowej dzieci w wieku od 3 do 8 lat będą mogły wziąć udział w zajęciach, które łączą przyjemne z pożytecznym. Dzięki wspólnej zabawie i prezentowanym scenkom łatwiej zapamiętają zasady ruchu drogowego. Spektakle będą wystawiane o każdej pełnej godzinie od 11:00. Tego dnia rotunda zamieni się w miasto z ulicami, chodnikami, przejściami dla pieszych i znakami, po którym mali kierowcy będą poruszali się elektrycznymi Jeepami – mini wersjami oryginalnych samochodów. Podczas Autotraper Junior Akademii nie zabraknie także malowania twarzy dzieci w wymyśle barwne wzory oraz konkursów z niespodziankami. Spektakle oraz warsztaty odbędą się w godzinach od 10:00 do 21:00.

www.manufaktura.com