☰ menu

01.06-03.06.2012

1.06. – 3.06.12

LEGO i indyjski bilard. Dzień Dziecka w Manufakturze

W Dzień Dziecka, który przypada w tym roku w piątek, na rynku staną bezpieczne i kolorowe karuzele dla najmłodszych. Wesołe miasteczko zostanie w Manufakturze do niedzieli, a w piątek i sobotę mali miłośnicy zabawy skorzystają z nich bezpłatnie. Dzieci lubiące uczyć się przez zabawę będą mogły wziąć udział w bezpłatnych warsztatach „Mały Inżynier". Odbędą się one również na rynku (nieopodal wejścia głównego do galerii handlowej Manufaktury) w godzinach 10:00-22:00, a mali naukowcy będą mogli zbudować silnik odrzutowy i katapultę, wysłać w daleką podróż balon unoszony dzięki różnicy temperatur i wyprodukować ogromną ilość pasty dla słoni. O godzinie 13:00 w kąciku małego inżyniera rozpoczną się zawody robotów sumo, po których zaczną się warsztaty z robotyki.

Atrakcje dla najmłodszych przygotował też Tortilla Bar w Manufakturze. W jego namiocie na rynku animatorzy pomalują buzie małych gości, a profesjonalny fotograf zrobi zdjęcia dzieci z ozdobionymi już twarzami, które rodzice będą mogli dostać drogą mailową. Maluchy o plastycznych talentach mogą wziąć udział w konkursie na najlepszy rysunek na temat: "Meksykanin w Manufakturze".

Sobota to będzie czas gier planszowych z różnych stron świata. Organizatorzy akcji „Playground" od godziny 11.00 do zmroku zaprezentują setki gier planszowych, towarzyskich, strategicznych, a nawet figurkowych. Wielu zaciekawić mogą pokazy gier z Dalekiego Wschodu takich jak: go, mahjong, hanafuda, kendama, shogi i szachy koreańskie. Amatorzy gier sprawnościowych będą mogli spróbować swych sił w Carrom – bilardzie indyjskim. Na szukających wyzwań czekają otwarte turnieje w scrabble, go, symultany szachowe, będzie można zagrać też w popularne współcześnie gry figurowe: Warhammer, Flames of War, Ogniem i mieczem. Dla najmłodszych przygotowane są efektowne gry edukacyjne i rodzinne. Na uczestników imprezy czekają cenne nagrody.

Również w sobotę do Manufaktury zawita tak lubiane przez dzieci w wieku od lat 3 do 103 miasteczko LEGO, które zostanie w Łodzi do niedzieli. Wielkie budowanie w Manufakturze odbywać się będzie w godz. 11:00-19:00, a w niedzielę w godz. 10:00-18:00. przestrzeń zabawy zostanie podzielona na strefy. Najważniejsza z nich to „Turniej Ninjago", stworzony dla wszystkich tych, którzy zechcą wziąć udział w pojedynku na spinnery i zostać mistrzem Spinjitzu. Każdy z zawodników, przed turniejem, będzie musiał zbudować swój własny spinner, a następnie wypróbować go w sali treningowej. Mali gracze wezmą udział w pojedynkach. W drugiej strefie „free style", młodzi konstruktorzy będą budować według własnych projektów, wezmą udział w budowaniu mierzącej dwa i pół metra figury Ninja oraz we wspólnym oglądaniu dwóch pierwszych odcinków serialu Ninjago. Nie zabraknie też placu budowy LEGO DUPLO dla najmłodszych.

www.manufaktura.com