Nowe linie tramwaju wodnego obsługiwane będą przez dwa statki: SONICA i SONICA I, których parametry techniczne odpowiadają warunkom żeglugowo-nawigacyjnym na rzece Stara Motława na odcinku od Zielonego Mostu ul. Stągiewnej do ul. Pod Zrębem/ Żabi Kruk, a zwłaszcza prześwitom nad zwierciadłem wody pod mostami. Statki mogą przewieźć jednorazowo 40 osób i 5 rowerów. Wszyscy pasażerowie mają zapewnione miejsca siedzące w zabudowanym i przeszklonym salonie w przypadku zmiany pogody.
TRASY:
Linia F5: Żabi Kruk – Westerplatte
Przystanki: Żabi Kruk – Zielony Most – Targ Rybny- Wiosny Ludów – Nabrzeże Zbożowe – Twierdza Wisłoujście – Westerplatte – Nowy Port Latarnia Morska*)
*) dodatkowy przystanek poza projektem.
Linia F6: Targ Rybny – Narodowe Centrum Żeglarstwa
Przystanki: Targ Rybny – Wiosny Ludów – Sienna Grobla II – Tamka – Stogi – Narodowe Centrum Żeglarstwa.
ROZKŁAD REJSÓW F5
F5 (m/s SONICA) Nr rejsu |
1 |
2 |
3 |
|
Kierunek Westerplatte |
||||
Żabi Kruk |
odpłynięcie |
08:20 |
13:20 |
18:20 |
Zielony Most |
odpłynięcie |
08:40 |
13:40 |
18:35 |
Targ Rybny |
odpłynięcie |
09:00 |
14:00 |
18:55 |
Wiosny Ludów |
odpłynięcie |
09:15 |
14:15 |
19:10 |
Nabrzeże Zbożowe |
odpłynięcie |
09:55 |
14:55 |
19:45 |
Twierdza Wisłoujscie |
odpłynięcie |
10:15 |
15:15 |
20:00 |
Westerplatte |
odpłynięcie |
10:35 |
15:35 |
20:05 |
Latarnia Morska *) |
odpłynięcie |
10:55 |
15:55 |
20:20 |
Kierunek Żabi Kruk |
||||
Westerplatte |
odpłynięcie |
11:15 |
16:15 |
20:35 |
Twierdza Wisłoujscie |
odpłynięcie |
11:35 |
16:35 |
20:50 |
Nabrzeże Zbożowe |
odpłynięcie |
11:50 |
16:50 |
21:05 |
Wiosny Ludów |
odpłynięcie |
12:25 |
17:25 |
21:40 |
Targ Rybny |
odpłynięcie |
12:45 |
17:45 |
– |
Zielony Most |
odpłynięcie |
13:00 |
18:00 |
– |
Żabi Kruk |
przypłynięcie |
rejs nr 3 kończy się przy Targu Rybnym
ROZKŁAD REJSÓW F6
F6 (m/s SONICA I) Nr rejsu |
1 |
2 |
3 |
|
Kierunek Narodowe Centrum Żeglarstwa |
||||
Targ Rybny |
odpłynięcie |
08:10 |
13:00 |
18:00 |
Sienna Grobla |
odpłynięcie |
– |
13:15 |
18:15 |
Wiosny Ludów |
odpłynięcie |
– |
13:30 |
18:30 |
Tamka |
odpłynięcie |
08:55 |
14:10 |
19:05 |
Stogi- Górki Zachodnie |
odpłynięcie |
09:45 |
15:00 |
19:50 |
Narodowe Centrum Żeglarstwa |
przypłynięcie
|
|||
Kierunek Targ Rybny |
||||
Narodowe Centrum Żeglarstwa |
odpłynięcie |
10:15
|
15:30
|
20:15
|
Stogi- Górki Zachodnie |
odpłynięcie |
10:45 |
16:00 |
20:40 |
Tamka |
odpłynięcie |
11:35 |
16:50 |
21:25 |
Wiosny Ludów |
odpłynięcie |
12:15 |
17:30 |
– |
Sienna Grobla |
odpłynięcie |
12:30 |
17:45 |
– |
Targ Rybny |
przypłynięcie |
rejs nr 1 – z pominięciem przystanków Sienna Grobla, Wiosny Ludów
rejs nr 3 – z pominięciem przystanków Wiosny Ludów, Sienna Grobla.
SPRZEDAŻ BILETÓW
Sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie na statku i uzależniona jest od ilości pasażerów na pokładzie. Bilety drukowane będą z kas fiskalnych. Bilet będzie ważny na jeden przejazd od przystanku, na którym pasażer wsiadł do przystanku końcowego. Bilety należy zachować do kontroli.
Obowiązujące ceny biletów:
|
Bilet normalny |
Bilet ulgowy |
Bilet na rower |
F5 |
10,00 zł |
5,00 zł |
5,00 zł |
F6 |
10,00 zł |
5,00 zł |
5,00 zł |