☰ menu

lato w mieście i za miastem – Kraków

pon.-pt.
05.07-06.08.2010

Od 26 czerwca po Krainie Wielkich Jezior żeglują uczestnicy turnusów Mazurskich. Trochę bardziej na południe, w miejscowości Maniowy, uczestnicy obozu sportowego intensywnie trenują piłkę nożną pod fachowym okiem trenera. Położone około kilometr od morza Sztutowo wita amatorów morskich kąpieli i piaszczystych plaż, a w Krakowie odbywają się zajęcia plastyczne i sportowe w ramach bezpłatnych półkolonii dla dzieci. W ten sposób w Saltromie z radością powitaliśmy czas wakacji, który niech trwa i trwa…

„Salezjańskie lato” to podejmowana już po raz 12 inicjatywa, która każdego roku angażuje ponad 100 wolontariuszy i blisko 1000 uczestników. Co roku zapraszamy na różnego rodzaju kolonie, obozy oraz organizujemy bezpłatne półkolonie dla dzieci w Krakowie.

Cała akcja odbywa się pod opieką księży Salezjanów, pracowników Saltromu oraz wolontariuszy, którzy w duchu ks. Jana Bosco i zgodnie z jego systemem wychowawczym starają się zapewnić uczestnikom „Salezjańskiego Lata” wypoczynek bezpieczny, ciekawy i aktywny, tak by były to nich dla dwa miesiące beztroski, słońca i dobrej zabawy.

Honorowy Patronat nad projektem objął Marszałek Województwa Małopolskiego, który w minionym roku uhonorował Saltrom nagrodą „Kryształy Soli” dla najlepszych organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego w roku 2009. Patronat nad akcją objął również Dziennik Polski, TVP Kraków, Radio Kraków i portal www.miastodzieci.pl

Wszelkie informacje dostępne są na naszej stronie www.saltrom.krakow.pl oraz pod numerem telefonu 12 269 30 00.

Zapraszamy również do korzystania z całorocznej oferty Saltromu (świetlica Świat Dziecka, Oratorium dla młodzieży, bezpłatne korepetycje, wyjazdy na narty w ferie, poradnia psychologiczno – pedagogiczna, Yacht Club i wiele innych)