☰ menu

Lato w mieście 2012

pt.-niedz.
20.07-22.07.2012

EtnoPraga Muzyka od Kuchni to kontynuacja dobrze znanej serii koncertów muzyki świata oraz działań promujących wielokulturowość na Pradze Północ. W tym roku zmienia się formuła wydarzenia: koncerty zespołów nawiązujących do muzyki tradycyjnej będą punktem wyjścia do poznania innych kultur. Podczas licznych warsztatów będzie można m.in. odkryć tajemnice kuchni włoskiej i rumuńskiej, nauczyć się kroków i zasad ludowych tańców, poznać ciekawe techniki rękodzielnicze. W program obu etnicznych weekendów na Pradze Północ wpisane zostały tematyczne zabawy, warsztaty i konkursy dla dzieci.

Podczas pierwszego weekendu, 6-8 lipca, dzieci będą miały okazję zapoznać się z kulturą włoską. Program rozpoczną zabawy integracyjne i ruchowe na chuście Klanzy: przedstawienie się i prowadzenie krótkich dialogów po włosku czy nawijanie makaronu spaghetti na łyżkę na czas. Będą włoskie kalambury i wenecki bal karnawałowy. Nie zabraknie też zabaw plastycznych. Wspólnie dzieci będą tworzyć m.in. wielką pizzę, kartonowy model Małego Fiata czy makietę Włoch, na której zaznaczą najważniejsze miasta i regiony oraz rzeczy, z których słyną Włochy (np. samochody Fiat i Ferrari, krzywa wieża w Pizie).

Drugi weekend, 20-22 lipca, to spotkanie z kulturą Rumunii. W programie dla dzieci znalazły się m.in. zabawy integracyjne na chuście Klanzy, bazujące na kolorystyce flagi rumuńskiej (niebieski, żółty, czerwony) i berek-wampir, w trakcie którego uczestnicy poznają też historię transylwańskiego księcia Draculi. W trakcie zajęć plastycznych dzieci stworzą makietę kraju, portrety Draculi, papierowe flagi Rumunii.

Włoskie PoPołudnie – program dla dzieci:

6 lipca, piątek, godz. 18-20, Plac Hallera

7 lipca, sobota, godz. 15-19, Plac Hallera

8 lipca, niedziela, godz. 16-20, klub Sen Pszczoły, ul. Inżynierska 3

Transylwania – program dla dzieci:

20 lipca, piątek, godz. 18-20, Plac Hallera

21 lipca, sobota, godz. 15-19, Plac Hallera

22 lipca, niedziela, godz. 16-18, klub Sen Pszczoły, ul. Inżynierska 3

Pełny program obu weekendów dostępny jest na: www.etnopraga.pl
Piątkowe i sobotnie spotkania na Placu Hallera przybiorą formę sąsiedzkich pikników, którym towarzyszyć będą m.in. koncerty muzyki tradycyjnej, warsztaty kulinarne, rękodzielnicze i liczne atrakcje dla dzieci.

Program niedzielny, realizowany w podwórku klubu Sen Pszczoły obejmuje m.in. pokazy slajdów, spotkania z podróżnikami, pokazy filmów oraz gry i zabawy integracyjne.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Anna Mamińska: tel. 665 411 889, a.maminska@dkpraga.pl

Patroni

Rumuński Instytut Kultury w Warszawie i Włoski Instytut Kultury w Warszawie

Dom Kultury TUPraga