☰ menu

Lato 2015

śr.-czw.
12.08-13.08.2015

Po pierwszym miesiącu targowego lata MTP odwiedziło ponad 6.000 osób. W 2014 r. przez dwa miesiące w okresie wakacyjnym gościliśmy 11.000 plażowiczów, jest więc szansa na pobicie ubiegłorocznego rekordu frekwencji.

Lato z Książką po poznańsku
W najbliższą środę, 12 sierpnia na plaży MTP, poznamy Poznań w czasie „Lata z Książką", czyli warsztatów popularyzujących czytelnictwo dla dzieci i młodzieży. Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza dzieci w wieku od do 9 lat do udziału w kreatywnych zajęciach na podstawie książek Elizy Piotrowskiej. Mile widziani na plaży będą wszyscy, którzy chcą poznać lokalną historię, architekturę i legendy, odkryć tajniki poznańskiej gwary, dowiedzieć się, które zwierzęta mieszkają w poznańskim zoo, a jakie rośliny spotkać można w Palmiarni. Warsztaty poprowadzą animatorka, przewodnik miejski i autorka książeczek dla dzieci – Maja Rausch oraz absolwentka pedagogiki UAM, nauczycielka, instruktorka zajęć teatralnych i plastycznych – Katarzyna Siek. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 11:00. Wstęp wolny!

W programie:
„Rysunkowy gąszcz, czyli tworzenie Palmiarni"! Warsztaty plastyczne na podstawie książki Elizy Piotrowskiej „Palmiarnia" (godz. 11.00-11.45) – w tym bloku dzieci poznają różne strefy klimatyczne, florę i faunę z Palmiarni Poznańskiej, stworzą egzotyczny rysunkowy gąszcz, a na koniec będzie czas na "ucztę pod palmami", podczas której dzieci wcielą się w rolę pomysłowych szefów kuchni i wymyślą dania z tropikalnych owoców.
„Budujemy Poznań" warsztaty konstrukcyjne na podstawie „Legendy o założeniu Poznania" Elizy Piotrowskiej (godz. 12.00-12.45) – podczas warsztatów mali konstruktorzy przeniosą się w dawne czasy, kiedy Poznań był małą osadą na wyspie Ostrów Tumski i podejmą wyzwanie zbudowania w tym miejscu pięknego miasta z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i technik (tekturowe pudełka, kartony, wycinanki, pastele).
„Co za słowa, nie do wiary! To jest właśnie język gwary" Językowa przygoda z poznańską gwarą dla gzubów i rojbrów (godz. 13.00-13.45) – scenariusz zajęć został opracowany na podstawie książki Elizy Piotrowskiej „Szneka z glancem, czyli elementarz gwary poznańskiej". Będzie dużo poznańskiej gwary, zagadek, rebusów i niespodzianek! Niech każdy mały poznaniak wie, że bimba to tramwaj, a bryle to okulary!

„Zwierzyniec pełen przygód" warsztaty na podstawie książek Elizy Piotrowskiej „Nowe Zoo" i "Maltanka" (godz.14.00-14.45) – uczestnicy zajęć poznają zwierzęta mieszkające w poznańskim ogrodzie zoologicznym, rozwiążą zoologiczne zagadki, rebusy i łamigłówki. Podczas teatralnej zabawy dzieci wcielą się w role egzotycznych mieszkańców zoo, a na koniec pojawi się zadanie dla pomysłowych konstruktorów – wspólne budowanie ulubionej ciuchci małych poznaniaków – Kolejki Parkowej Maltanka.
Organizatorem warsztatów jest Wydawnictwo Miejskie Posnania: http://www.poznan.pl/mim/wm/

Co jeszcze ciekawego w programie Lata ?
W czwartek 13.08 zobaczymy na dużym ekranie brytyjsko-amerykański komediodramat „Nauka spadania" z 2014 r. w reżyserii Pascala Chaumeila. Film będzie wyświetlany w plenerze w letnim ogrodzie MTP. Leżaków, ław i krzeseł nie zabraknie. Na miejscu będzie się można zaopatrzyć w napoje orzeźwiające i skorzystać z oferty Pitu Pita Truck. Start projekcji o 21.30.

Na upały polecamy chłodne strumienie fontanny i popołudniowe zajęcia ruchowe na Targach – ZUMBĘ przy energetyzującej muzyce i z przesympatycznymi instruktorkami, otwarte treningi i doskonalenie gry w piłkę nożną prowadzoną przez trenerów Akademii Reissa, przebój targowego lata – jazdę na rolkach i wrotkach z profesjonalną instruktorką w pawilonie 1 oraz zwiedzanie terenów targowych, w tym jednej z najnowocześniejszych sal widowiskowych w Polsce – Sali Ziemi.

Dodatkowo w czwartek 13.08 o godz. 19.00 zapraszamy do udziału w zajęciach PILOXING łączących elementy pilates oraz zajęć bokserskich. Godzina spędzona na treningu Piloxing pomaga spalić od 500 do 1000 kalorii !

Program wszystkich wydarzeń z aktualnymi godzinami i prowadzącymi poszczególne atrakcje znajduje się na stronie „Lato na Targach" http://www.mtp.pl/lato/

„Odzyskaj – Korzystaj" podczas finału „Lata na Targach" – 28.08.15
Na zakończenie targowego lata szykuje się nie lada gratka dla całych rodzin. W ogrodzie letnim MTP powstanie interaktywny park nauki. Zwiedzenie parku pozwoli poznać bliżej oraz lepiej zrozumieć zjawiska fizyczne i biologiczne, które nas otaczają. Wśród bezpłatnych atrakcji, jakie przygotowali animatorzy kampanii „Odzyskaj.Korzystaj", są warsztaty artystyczne, kącik majsterkowicza oraz wiele konkursów z nagrodami. Osoby, które chcą pobudzić w sobie kreatywność stworzą niepowtarzalny nadruk na eko-torbie, zbudują karmnik dla ptaków lub zrobią własną biżuterię. Uczestnicy akcji będą mogli porozmawiać z ekspertami „Odzyskaj.Korzystaj", którzy odpowiedzą m.in. na pytania dotyczące powstającej w Poznaniu spalarni odpadów komunalnych.

Wszystkie informacje o kampanii realizowanej przez Miasto Poznań na stronie: www.odzyskajkorzystaj.pl

Plebiscyt na Najfajniejsze wydarzenie lata
Trwa głosowanie na Najfajniejsze wydarzenie lata 2015 – Plebiscycie organizowanym przez portal poznań.naszemiasto.pl. W 2014 dzięki głosom wszystkich, którzy odwiedzili targową plażę zdobyliśmy pierwsze miejsce – w tym roku konkurencja jest większa, przybyło ciekawych letnich wydarzeń w Poznaniu, a obronić mistrzostwo jest znacznie trudniej, niż zdobyć je po raz pierwszy ! Głosy można oddawać pod adresem – http://bit.ly/1KLiLkm

fot. Centrum Prasowe MTP