☰ menu

Latający dywan. Opowieści przedmiotów

sob.
21.06.2014

Opowieści przedmiotów to cykl spotkań dla dzieci z rodzicami, odbywających się w konwencji miniatur teatralnych, w których ważną rolę odegra improwizacja i interakcja z widzem. Podstawową formą artystyczną jest tu opowieść przygotowana na kanwie baśni, legendy lub mitu. Natomiast tematem i bezpośrednią inspiracją do stworzenia opowieści stają się wybrane przykłady rzemiosła artystycznego, tkanin, biżuterii lub broni ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie.

Informacje dodatkowe:

•    Spotkania przeznaczone są dla dzieci w wieku mniej więcej 5-7 lat, odbywają się w wybrane soboty – o godzinie 12.00 – i trwają około 45 minut.

• Spotkania mają miejsce na terenie ekspozycji muzealnych.
  • Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego na wszystkie spotkania obowiązuje rezerwacja: jguminska@muzeum.krakow.pl
  • Rezerwacja na każde spotkanie rozpoczyna się dwa tygodnie przed terminem – od wtorku następującego po każdym spotkaniu można rezerwować miejsce na następne.
  • Koszt: 5 zł od osoby.

Najbliższe spotkania:

• 21.06.2014, Galeria Rzemiosła Artystycznego, Gmach Główny

Król nie chadza piechotą

Bajka o królu, który tak bardzo pragnął być wyjątkowy, że zapomniał o tym, jak łatwo stać się wyjątkowo śmiesznym.

Prowadzenie: TEATR BEZ RZĘDÓW
    Bohater spotkania: lektyka

Prowadzący:
TEATR BEZ RZĘDÓW
Założona przez Lecha Walickiego w 2008 roku nieformalna grupa teatralna skupiająca profesjonalnych młodych twórców, na co dzień związanych z teatrami w całej Polsce. Aktorzy TBR to profesjonaliści zarówno występujący na scenie dla dorosłych, jak i tworzący oryginalne spektakle skierowane do najmłodszej widowni.

TEATR FIGUR – KRAKÓW
Nowoczesny teatr formy, którego misją jest kreowanie autorskich spektakli i wydarzeń artystycznych, poszukiwanie nowych form wyrazu oraz „odnajdywanie współczesności" w tradycyjnych technikach lalkowych. Obok działalności artystycznej jednym z głównych celów TFK jest spopularyzowanie teatru lalkowego w Krakowie, stworzenie prężnego środowiska złożonego z artystów zajmujących się różnymi dziedzinami sztuki oraz publiczności aktywnie korzystającej z oferty TFK: warsztatów, dyskusji, paneli etc.

STOWARZYSZENIE SZTUKMISJA
Stowarzyszenie skupia ludzi przekonanych o sile i skuteczności szeroko pojętych działań scenicznych w edukowaniu, nobilitowaniu i inspirowaniu człowieka. Dąży do tworzenia, współtworzenia i wspierania różnorakich działań teatralnych i parateatralnych dających widzowi przestrzeń do przemyśleń i stawiających go wobec pytań o sens istnienia, istotę piękna, prawdy czy miłości.