☰ menu

Lale niemalowane! – Szczecin

pon.
22.10.2012

Będzie to śpiew ludowy, z wykorzystaniem tekstów oryginalnych pieśni, ale potraktowanych współcześnie, a może – jeśli tak się stanie podczas pracy warsztatowej – przeredagowanych i stworzonych na nowo przez uczestniczki zajęć.

Proponowane przez nas warsztaty twórcze dla dziewcząt poprzez różnego rodzaju aktywności takie jak: praca nad wykorzystaniem różnego rodzaju emisji głosu, nauka tekstów i melodii ludowych pieśni polskich, ale też pieśni bałkańskich czy serbskich, zajęcia rytmiczne oraz ruchowe uwzględniające naukę prostych choreografii mają pobudzić wyobraźnię uczestniczek i zaktywizować je.
Tematyka spotkań ma na celu naukę kilku wybranych pieśni, rozbudzenie wyobraźni i pamięci ruchowej uczestniczek zajęć. Efektem pracy warsztatowej będzie pokaz muzyczno-teatralny, którego scenariusz przygotują uczestniczki warsztatów pod kierunkiem instruktorek.

Warunki uczestnictwa
•    wiek pomiędzy 10 a 15 lat
•    zajęcia kierujemy do dziewcząt

WARSZTATY TWÓRCZE
POŁĄCZONE Z NAUKĄ BIAŁEGO ŚPIEWU

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w poniedziałek 22 października o godzinie 16:30
miejsce: Międzynarodowe Centrum Studiów i Spotkań im. Dietricha Bonhoeffera
przy ul. Piotra Skargi 32 w Szczecinie

pierwsze spotkanie – zapoznawcze – BEZPŁATNE
od listopada zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu
cena karnetu: 50 zł

zgłoszenia:
lale.niemalowane@gmail.com
tel. 602 156 604

 

Instruktorki:
Magdalena Gardas – absolwentka specjalizacji dziennikarskiej i ścieżki pedagogicznej w Instytucie Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa US (rok 2007).
Jest instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego (prowadziła drużynę o profilu artystycznym) i instruktorką rekreacji ruchowej; miłośniczka tańca. Ma również uprawnienia wychowawcy kolonijnego. Koordynatorka festiwalu teatralnego dla dzieci Mały Kontrapunkt. Organizatorka różnego rodzaju warsztatów i zajęć dla dzieci. Instruktorka podczas projektów edukacyjnych takich jak "Lato w Teatrze”. W sierpniu 2011 prowadziła i koordynowała letnie warsztaty twórcze dla dzieci "Dryfart” odbywające się w Zamku Książąt Pomorskich, w lipcu i sierpniu 2012 pracowała z dziećmi podczas półkolonii i warsztatów twórczych w takich instytucjach jak Teatr Lalek „Pleciuga”, Ośrodek Kultury Gminy Wolin, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Podczas zakończonego w październiku 2011 Finału Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu prowadziła autorskie zajęcia "Wszystko gra?" stworzone we współpracy z kompozytorką Nikolet Burzyńską i animatorką sztuki Sylwianą Firin-Gramowską.
Jest współautorką i koordynatorką projektu edukacyjnego "Mamy prawo do bycia sobą – teatr (dla) dzieci" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanego w Teatrze Lalek "Pleciuga". Jej  hasłem przewodnim w pracy z dziećmi jest "rozhuśtać wyobraźnię!".

Agata Grzybowska – miłośniczka białego śpiewu. Przez pięć lat śpiewała w wolińskim zespole muzyki dawnej "Gędźba". Swój warsztat szkoliła u takich specjalistów jak Ewa Grochowska z Kapeli Brodów, Magdalena Sobczak-Kotnarowska (wokalistka i cymbalistka Kapeli ze Wsi Warszawa) czy Branko Tadic (prowadzący warsztaty pieśni serbskich). Jako instruktorka prowadziła zajęcia ze śpiewu białym głosem między innymi podczas warsztatów twórczych organizowanych w Ośrodku Kultury Gminy Wolin oraz w Szczecinie w ramach projektu edukacyjnego "Mamy prawo do bycia sobą – teatr (dla) dzieci” realizowanego w Teatrze Lalek "Pleciuga". Ma niesamowitą charyzmę, z każdego potrafi wydobyć głos "z głębi trzewi".

Exit mobile version