W programie znalazły się m.in.
Szalona Piana
Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany. Bardzo wyrazisty eksperyment, któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!
Ciepły śnieg
Demonstracja zdolności utrzymywania wody (właściwości poliakrylanu sody).
Ciekły azot
Szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów i substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji!
Cewki Tesli
Szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy. Człowiek jako antena emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach.
Theremin (instrument muzyczny, na którym grają bez dotyku)
Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok). Historia, zasada działania, pokaz gry na instrumencie.
SZCZYPTA HISTORII
„Laboratorium Szalonych Naukowców” stworzone zostało w 2010 roku i bardzo szybko zyskało sławę na całym świecie. W tym roku to niezwykłe widowisko po raz pierwszy dotrze do Polski! To naukowe show dedykowane dzieciom, którego pomysłodawcą jest nauczyciel chemii i reżyser. Scenariusz oparto na humorze ,demonstracji spektakularnych eksperymentów oraz przystępnym objaśnianiu trudnych zagadnień otaczającego świata. Program łączy w sobie widowiskowe doświadczenia z różnych dziedzin nauki. Fizyka, chemia, polimery, ciekły azot i cewki Tesli przedstawione w tak zachwycający sposób, okazały się interesujące nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.
Więcej informacji dostępnych jest na: http://www.pankoncert.pl oraz https://www.facebook.com/shownaukowcow
Zobacz filmik promujący widowisko:
https://youtu.be/SLfeWWsLPTg
TERMIN I MIEJSCE SPEKTAKLI
03.11.2016, godz. 8:00, 9:30, 11:30
Lublin, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na http://pankoncert.pl/laboratorium-szalonych-naukowcow/
Bilety dla osób indywidualnych: Eventim.PL, Biletyna.PL, PanKoncert.pl