☰ menu

Kulinarne atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

niedz.
14.07.2013

Na placu Wolności codziennie do 20 lipca działa też "Miasto Przyjazne Dziecku" specjalny projekt aktywizujący dzieci, które nie wyjechały na wakacje, ze szczególnym nastawieniem na małych mieszkańców ścisłego centrum miasta zwykle zarezerwowanego dla biznesu i "dorosłych"(udział bezpłatny)

Każdy, kto odwiedził chociaż raz Generator MALTA na Placu Wolności, zna już Lokal: Kuchnia prowadzony przez restaurację Concordia Taste i słynne naleśniki z betoniarki. Teraz zapraszamy nie tylko do jedzenia, ale do wielkiego wspólnego przyrządzania tych smakołyków.

Żeby wziąć udział w zabawie, trzeba przyjść w niedzielę o 13.00 na Plac Wolności

i przynieść swoje ulubione dodatki do naleśników. Wszyscy uczestnicy zabawy zasiądą przy wielkim wspólnym stole, by stworzyć swoje autorskie naleśniki. Następnie przystąpimy do degustacji przygotowanych dań i jury złożone z kucharzy restauracji Concordia Taste oraz przedstawicieli Generatora Malta wybierze 3 finalistów zabawy. Zwycięzca wygra voucher do restauracji Concordia Taste o wartości 150zł, laureaci 2 kolejnych miejsc dostaną vouchery o wartości 100zł.

Dodatkowo przez kolejny tydzień LOKAL:KUCHNIA będzie serwował naleśniki według przepisu zwycięzcy.
Powtórka zabawy w ostatni dzień istnienia Generatora Malta, czyli w sobotę 20 lipca od godziny 13.00.

MIASTO PRZYJAZNE DZIECKU
24 czerwca do 20 lipca, godz.10.00-18.00.
Miejsce: Plac Wolności
Wstęp wolny

"Miasto przyjazne dziecku" to specjalny, całkowicie bezpłatny projekt stworzony przez Concordia Design w ramach Generatora Malta aktywizujący dzieci, które pozostają na wakacje w mieście. Zwłaszcza mieszkańców ścisłego centrum zarezerwowanego na co dzień dla dorosłych i ich ważnych spraw. Projekt zachęca do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci. Jest miejscem stworzonym do beztroskiej zabawy, ale także twórczego majsterkowania, budowania podczas rozwijających wyobraźnię warsztatów. Strefa wyposażona została meblami Smart by Vox. W otwartym "Mieście przyjaznym dziecku" najmłodsi rozwijają swoją wyobraźnię przestrzenną i kształtują kreatywność poprzez liczne zadania twórcze. Specyfika zadań stymuluje indywidualne, kreatywne zdolności. Podczas zajęć uruchamiane na zostają wszystkie zmysły i kanały sensoryczne dziecka.