☰ menu

Który region Egiptu wybrać na wakacje?

pt.-pt.
25.09-09.10.2015

Hurghada

Jeżeli chcemy zobaczyć najważniejsze zabytki Egiptu, świetnym miejscem, żeby to zrobić, będzie region Hurghada. W tamtych okolicach znajduje się Giza – miasto piramid- grobowców faraonów. Już samo ich zwiedzanie jest ekscytującym przeżyciem, a przy okazji można skorzystać z przewodnika i przejechać się po pustyni na wielbłądzie. Giza jest częścią Kairu – samą stolicę także warto zwiedzić. Warte podziwiania są na przykład zbiory archeologiczne Muzeum Kairskiego, w których znajdują się między innymi przedmioty odnalezione w grobowcu Tutenchamona.
Miejscem licznie odwiedzanym przez turystów jest także Luxor ze swoim niezwykłym kompleksem światyń poświęconych starożytnym bogom.
Sama Hurghada to bardzo atrakcyjne miasto. Kiedyś osada rybacka, dziś – jeden z najważniejszych kurortów turystycznych basenu Morza Czerwonego. Kusi przede wszystkim rafą koralową – amatorzy nurkowania poczują się tam jak w prawdziwym raju. Z drugiej strony warunki pozwalają też na uprawianie windsurfingu a nawet pustynnego safari. Egzotyczny klimat i pełne słońce sprawiają też, że osoby, które po prostu chcą wypocząć przy hotelowym basenie spełnią swoje potrzeby.

Sharm el Sheikh

Region Sharm el Sheikh to także atrakcyjne turystycznie miejsce. Tutaj również można skorzystać z ofert szkół nurkowania i wypożyczalni sprzętu i obejrzeć rozciągającą się na dnie morskim rafę koralową. Krystalicznie czysta woda i kilometry piaszczystych plaż, z których większość należy jednak do kompleksów hotelowych, zachęcają do leniwego wypoczynku. Warto też ruszyć się z leżaka i zwiedzić największe atrakcje regionu. Jeśli chcemy zakosztować prawdziwego Orientu, koniecznie trzeba się przejść do dzielnicy Old Market. To tam odkryć można beduińskie bazary, potargować się ze sprzedawcami, czy napić się tradycyjnej herbaty z miętą. Dla osób spragnionych muzyki i nocnej rozrywki polecanym miejscem jest Naama Bay – można tam przebierać w kawiarniach, klubach i dyskotekach, ale także zrobić zakupy i kupić pamiątki najbliższym. W regionie popularne są także podróże na Górę Synaj i do Jerozolimy – warto na miejscu zorientować się w dostępnych wycieczkach.

Do Egiptu warto wybrać się jesienią– upały będą mniej dokuczliwe, przerzedzą się także tłumy. Dobrze jest przejrzeć strony biur podróży – oferty Last Minute do Egiptu pojawiają się cały czas i kuszą atrakcyjnymi cenami.