☰ menu

Kraków rodzinny i rowerowy

niedz.
14.06.2015

Cieszy fakt, że rowerem poruszają się osoby dosłownie w każdym wieku. Nieobcym jest już widok jadącego w foteliku dziecka, które jest odwożone przez rodziców lub dziadków do żłobka czy przedszkola. Także starsze dzieci coraz częściej wybierają swój ukochany rower jako wygodną alternatywę dla komunikacji zbiorowej. Pozytywne nawyki wpajane od najmłodszych lat z pewnością będą w przyszłości skutkowały zdrowiem i dobrym samopoczuciem rosnącego nowego pokolenia rowerzystów.

W wielu miejscowościach na terenie całej Polski powstają kolejne bezpieczne ścieżki rowerowe oraz odbywają się imprezy dla tych, którym nieobcy jest wiatr we włosach i radosny dźwięk dzwonka. Nie inaczej jest w Grodzie Kraka – w jednym z miejsc, gdzie przez wieloma laty rodził się polski ruch rowerowy.

„Rowerem przez Kraków" -właśnie z takim hasłem na ustach w niedzielę 14 czerwca

tysiące rowerzystów ruszy przez ulice Krakowa. Święto Cykliczne to od lat największy festiwal rowerowy w Polsce. Z roku na rok przyciąga coraz więcej osób, które nie tylko kochają rowery, ale także są miłośnikami sportu oraz popierają zrównoważony rozwój naszego miasta.

Święto Cykliczne rozpocznie Wielki Przejazd Rowerowy, jaki wyruszy o godzinie 12:00 z Krakowskich Błoń (okolice wylotu ul. Oleandry). Uczestnicy festiwalu pod przewodnictwem Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów przejadą do Nowej Huty. Właśnie tam, na terenie Com-Com Zone Nowa Huta, w godzinach 14:00-19:00 odbędzie się Piknik Finałowy przygotowany przez Stowarzyszenie Trzecia Przestrzeń.

W trakcie trwania pikniku na uczestników będzie czekać wiele atrakcji, w tym mnóstwo przeznaczonych dla rodzin i dzieci. Strefa zabaw dla najmłodszych (prowadzenie – ARTzona i Stowarzyszenie SIEMACHA), zajęcia sportowe czy pokazy niesamowitych starych rowerów – to tylko niektóre z aktywności na świeżym powietrzu przygotowanych dla uczestników Święta.

Organizator festiwalu Święto Cykliczne Kraków:
Stowarzyszenie Trzecia Przestrzeń
Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów
Fundacja Głos Serca

Główni Partnerzy:
Stowarzyszenie SIEMACHA
Com-Com Zone Nowa Huta

Partnerzy:
Ambasada Krakowian, ARTzona, ASTOR, Babboe Polska, BalloonBike, Bike Polo Club Kraków, Concept Craft, Dr Albin, Fundacja Fundusz Partnerstwa, Fundacja Nowe Centrum, Ganymede, Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych, Kobi, krakUF Ultimate Frisbee Team Kraków, Monocykliści z Krakowa, Najedzeni Fest!, Nowohucki Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, Pogromcy Bazgrołów, Slackhouse, Targi Plac Nowy, Vintage Kraków Tour, Wytwórnia, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie