☰ menu

Kraków – kierunek sport

sob.
27.09.2014

Organizatorem imprezy jest Urząd Miasta Krakowa.

Głównym punktem sobotniego wydarzenia jest piłkarski turniej finałowy krakowskich „Orlików". Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego stanowi zwieńczenie rywalizacji młodych piłkarzy, którzy wiosną uczestniczyli w turniejach kwalifikacyjnych.

Dla pozostałych, którzy mniej będą zaangażowani w futbolowe emocje, odbędzie się turniej siatkówki plażowej gimnazjalistów. Na starcie zobaczymy miksty czteroosobowe, a początek zmagań o godz. 9.00.

Z kolei o godz. 11.00 odbędą się walki rycerskie, a w szranki staną zarówno młodzicy jak i dorośli władający historyczną bronią.

Kolejnym punktem programu od godz. 13.00 będą testy Coopera i treningi Nordic Walking, które poprowadzi znakomity były chodziarz, medalista olimpijski i mistrz świata Ilja Markow.

W tej części swoją formę może sprawdzić każdy, bez względu na wiek!

Ponadto uczestnicy będą mieli okazję wziąć czynny udział w zajęciach zumby, a także intensywnym treningu tabata workout i fitness (prowadzonych przez Adriannę Palkę) oraz oglądać pokazy gimnastyki artystycznej.

Dla najmłodszych zorganizowana zostanie strefa zabaw z mnóstwem atrakcji. Zjeżdżalnie, konkursy ze słodkimi nagrodami, próby strzeleckie, warsztaty zdrowego odżywiania, turnieje piłkarzyków i pokazowy trening szermierczy to tylko część tego, co czeka w tym dniu dzieci.

W części pozasportowej obejrzymy natomiast występ DJBleg′a.