☰ menu

Kraków Business Run pobiegnie dla Daniela

czw.-czw.
10.07-24.07.2014

Daniel, podczas pobytu we Włoszech w czerwcu 2003 roku, został potrącony przez skuter. W wyniku zdarzenia doznał złamania obydwu kości lewego podudzia. Po przetransportowaniu do Polski, w trakcie jednej z operacji doszło do zakażenia kości piszczelowej bakterią gronkowca. Tak zaczęła się jego ponad dziesięcioletnia walka o zrost kości, która w marcu tego roku zakończyła się niestety amputacją nogi.

Panie Danielu, jak zmieniło się Pana życie po wypadku?

Po wypadku zmuszony byłem całkowicie zrezygnować z ówczesnych planów zawodowych. Częste wizyty w szpitalu, liczne operacje i ból nogi spowodowały, że przez kilka lat nie pracowałem. Później otworzyłem własny warsztat ślusarski i zacząłem produkować bramy, ogrodzenia i balustrady. Taka forma zatrudnienia pozwoliła mi pogodzić pracę i "nieplanowane" pobyty w szpitalu.

Jak przyjął Pan wiadomość o amputacji?

Amputacja w moim przypadku była zabiegiem planowanym, ponieważ nie było już nadziei na zrost kości w nodze. Wydaje mi się, że psychicznie byłem na nią przygotowany. Chociaż, czy na coś takiego można być w pełni gotowym? Jeszcze przed zabiegiem amputacji nawiązałem kontakt z Fundacją Jaśka Meli Poza Horyzonty. Dało mi to duże poczucie pewności i przekonanie, że nie jestem w tej sytuacji sam i mogę liczyć na pomoc.

Co Pan czuł, gdy dowiedział się, że został pierwszym beneficjentem Kraków Business Run?

Naprawdę trudno to opisać – poczułem ogromną radość! Przede wszystkim nabrałem jeszcze większej pewności siebie i uwierzyłem, że dzięki pomocy innych ludzi będę miał naprawdę dobrą protezę i będę mógł w końcu samodzielnie chodzić. Teraz odliczam dni do września i mam nadzieję, że pieniądze, jakie zostaną zebrane w ramach Kraków Business Run i towarzyszącej biegowi akcji Pomagam Bardziej, wystarczą nie tylko na moją protezę, ale uda się też pomóc innym podopiecznym Fundacji.

Pomagam Bardziej to akcja, w którą może włączyć się każdy, niezależnie od uczestnictwa w biegu.

Tak – pomóc może każdy, dokonując wpłaty poprzez stronę Kraków Business Run. Wszystkie zebrane w ten sposób środki przeznaczone zostaną na protezy dla podopiecznych Fundacji. Osób, które znalazły się w takiej jak ja lub jeszcze gorszej sytuacji życiowej.

Nowoczesna proteza pozwoli wrócić Panu do sprawności ruchowej. Pierwsza rzecz, którą chce Pan wtedy zrobić to?

Wycieczka w Tatry i "selfie" na Giewoncie z panoramą Zakopanego w tle.

A jakie są Pana marzenia, plany na przyszłość?

Plany na przyszłość wiążę przede wszystkim z aktywnością zawodową. Chciałbym móc swobodnie pracować i planować pracę bez uwzględniania nieoczekiwanych pobytów w szpitalu. Od amputacji wszystko idzie w dobrym kierunku i mam głęboką wiarę w to, że tak będzie nadal.

Kraków Business Run jest charytatywnym biegiem biznesowym w formie sztafety, a jego celem jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która opiekuje się osobami po amputacjach. Bieg odbędzie się 14 września, ale już teraz w Krakowie prowadzone są bezpłatne treningi przygotowujące uczestników do startu. W towarzysząca biegowi akcję Pomagam Bardziej może włączyć się każdy, niezależnie od uczestnictwa w sztafecie. Wystarczy na stronie Kraków Business Run wejść w listę uczestników i wpłacić dowolną kwotę za pośrednictwem wybranej drużyny. Środki te, tak samo jak wszystkie wpływy z opłat startowych, zostaną skierowane bezpośrednio na rzecz konkretnych podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Pierwszym beneficjentem jest Daniel Budziak. Jeśli zebrane środki przewyższą jego potrzeby, Fundacja wybierze kolejnych.

***

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który rozpoczyna się jednocześnie w różnych miastach Polski. Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji. W 2013 roku w jego ramach odbyły się: Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run. Łącznie wzięło w nich udział 4555 osób i zebrano blisko 400 000 zł brutto na 10 protez dla ośmiu podopiecznych Fundacji. W 2014 roku bieg będzie miał swoje edycje w: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie. W pierwszej kolejności pomoc zostanie skierowana dla Daniela, Piotra, Jakuba, Grzegorza, Tomka i Łukasza. Jeśli zebrana kwota przekroczy potrzeby, Fundacja wskaże kolejnych beneficjantów.

Rejestracja oraz akcja Pomagam Bardziej trwają na: www.polandbusinessrun.pl oraz dedykowanych stronach biegów w każdym z miast.

Organizatorzy Kraków Business Run 2014: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, Luxoft, Gmina Miejska Kraków, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Strona www: www.krakowbusinessrun.pl

Profil Facebook: www.facebook.com/KrakowBusinessRun