☰ menu

Konkurs literacki na wiersz o Krakowie

wt.-pt.
01.10-25.10.2013

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie

Cel konkursu

Wiele dzieci i młodzieży lubi zabawę słowem w zaciszu domowym. Może warto podzielić się swoją twórczością z innymi? Kraków był bliski sercu wielu Polakom, krakowianom, którzy wyrażali tę sympatię w wieloraki sposób: swoją twórczością plastyczną, muzyczną, literacką, wielu z nich pisało np. wiersze. Zachęcamy, piszcie wiersze o Krakowie i weźcie udział w naszym konkursie. Być może wiersz kogoś z Was posłuży do promocji naszego miasta.

Uczestnicy
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych Krakowa i powiatu ziemskiego.

Przebieg konkursu
Jeden lub dwa wiersze jednego autora, wcześniej niepublikowane i nienagradzane, napisane na komputerze prosimy przesłać na niżej podany adres. Wiersze muszą być autorskie, czyli muszą być stworzone przez samych uczniów. Nauczyciel może służyć opieką i pomagać w kontaktach z organizatorami. Preferowane będą wiersze charakteryzujące się osobistą refleksją i oryginalnym spojrzeniem na Kraków. W lewym, górnym rogu pracy należy dołączyć informację zawierającą:
imię i nazwisko ucznia, wiek, klasa, pełną nazwę szkoły z adresem i telefonem, imię i nazwisko nauczyciela opiekuna oraz adres e-mailowy lub telefon kontaktowy (opiekuna lub ucznia).
Nadesłane prace będą oceniane przez jury w 4 kategoriach wiekowych (kl. I – III, IV – VI szkół podstawowych, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne). Prace konkursowe pozostają własnością organizatora i mogą być wykorzystane do publikacji, wystaw oraz materiałów promocyjnych miasta (zawsze podpisane imieniem i nazwiskiem autora). Werdykt zostanie ogłoszony podczas imprezy finałowej, która będzie miała charakter publiczny. Finaliści otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, a nauczyciele gratulacje.

Terminy: Zgłoszenia na konkurs przyjmujemy do 25. 10. 2013 r.
prosimy o przesłanie ich na e-mail: msurma@cmjordan.krakow.pl
pocztą lub osobiście na adres:
Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana
ul. Krupnicza 38
31 – 123 Kraków
Pracownia Edukacji Kulturalnej i Filmowej
z dopiskiem: wiersz o Krakowie

Finał konkursu odbędzie się 9 grudnia 2013 r. w Centrum Młodzieży. Termin i miejsce potwierdzimy laureatom pisząc na podany adres e-mailowy lub dzwoniąc na numer telefonu kontaktowego.
Wszelkie informacje o konkursie, finale, a także wyniki zamieszczone będą na stronie internetowej Centrum Młodzieży: www.cmjordan.krakow.pl

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w przebiegu konkursu.
Wzięcie udziału w konkursie oznacza zgodę na wszystkie punkty regulaminu.
Dodatkowych informacji udziela Małgorzata Surma, msurma@cmjordan.krakow.pl,
tel. 430 – 00 – 15 wew. 215,