☰ menu

pon.-pt.
02.04-18.05.2012

CELE KONKURSU

Zachęcanie uczestników do poznania i zaprezentowania legend związanych
z miejscem zamieszkania, pogłębianie szacunku dla dziedzictwa kulturowego regionu, popularyzacja historii, rozwijanie i pobudzanie wyobraźni oraz inwencji twórczej.

ZASADY UCZESTNICTWA

• Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VI trójmiejskich szkół podstawowych.

• Konkurs ma charakter indywidualny.

• Każdy z uczestników ma za zadanie zaprezentować dowolnie wybraną legendę związaną z miejscem zamieszkania w sposób interesujący, innowacyjny, wyjątkowy, niepowtarzalny, intrygujący, jednym słowem mistrzowski.

• Uczestnicy będą prezentować się w trzech kategoriach wiekowych.

• Czas prezentacji nie może przekroczyć 4 minut, 59 sekund .

• Dodatkowym atutem będzie użycie rekwizytu, kostiumu, ciekawej charakteryzacji.

OCENA:

• JURY powołane przez organizatora konkursu oceniać będzie:

dykcje, mimikę, interpretacje utworu, ogólny wyraz artystyczny, dobór stroju i rekwizytów.

• Jury w każdej z trzech kategorii wiekowych przyzna I, II i III miejsce oraz wyróżnienia za najlepiej zinterpretowana legendę (w zależności od ilości uczestników).

• Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród niż wyżej wymieniony.

• Laureaci otrzymają dyplomy, nagrody książkowe oraz zaproszenia do Oddziałów MHMG w Gdańsku.

TERMINARZ:

• Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie poprawnie wypełnionej KARTY ZGŁOSZENIA (e-mailem, faxem, listem) do dnia 18 maja 2012 roku (liczy się data stempla pocztowego) na adres: Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, ul. Długa 46,47, 80-831 Gdańsk, tel./058/ 76 79 135,
    fax. /058/ 76 79 115, e-mail: konkursy@mhmg.pl

• Prosimy ściśle przestrzegać terminu nadsyłania zgłoszeń.
    (Termin ostateczny !)

• Zgłoszenia przysłane po 18 maja 2012 roku nie zostaną przyjęte.

• Zgłoszenia nadesłane drogą elektroniczną e-mail, wymagają telefonicznego potwierdzenia odbioru.

• O rozpoczęciu przesłuchań konkursowych uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie bądź drogą elektroniczną.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

• Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny.

• UWAGA! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminów !

• Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.

• Organizator zastrzega sobie prawo do nieprzyznania danego miejsca lub przyznania miejsc ex aequo.

• Postanowienia jury są ostateczne i niepodważalne

• Przystępując do konkursu uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Organizatora w rozumieniu ustawy
    z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U.Nr 133 poz. 883 z 1997).