☰ menu

Koncerty Promenadowe: Od Bacha do Beatlesów, Katowice

niedz.
26.07.2015

 

5 lipca
FASCYNUJĄCA FUZJA MUZYKI INDYJSKIEJ I FLAMENCO


Zespół INDIALUCIA
w składzie:
Michał Czachowski – gitara flamenco
Leo Vertunni – sitar
Tomasz Pala – fortepian
Krzysztof Nowakowski – cajón
Piotr Malec – tabla

W programie kompozycje łączące elementy muzyki indyjskiej oraz muzyki hiszpańskich Cyganów.

INDIALUCIA
Projekt muzyczny Michała Czachowskiego łączący dwa fascynujące style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco. Został zainicjowany przez nauczycieli i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur (Indie) w 1999 roku. Połączenie muzyki hiszpańskich Cyganów i indyjskiej może się wydawać egzotyczne, ale jeśli przypomnimy sobie, że Cyganie przybyli na Półwysep Iberyjski właśnie z Indii, potraktować można projekt Indialucii jako powrót muzyki flamenco do swych korzeni. Owoc tego muzycznego spotkania – debiutancki album Indialucii z 2005 roku, zdobył uznanie w Polsce i na świecie. W roku 2007 płyta doszła do drugiego miejsca najlepszych płyt World Music wydanych w USA i została m.in. wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa do hollywoodzkiego filmu „Święci z Bostonu II". Zespół do tej pory koncertował w Indiach, Meksyku, USA, Singapurze, Omanie, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech, Luksemburgu, Czechach, Finlandii, na Węgrzech i w Rumunii.

12 lipca
ROSYJSKIE BALLADY I ROMANSE

ALEKSANDR MACERADI

W programie kompozycje Bułata Okudżawy Władimira Wysockiego, Aleksandra Wiertinskiego oraz muzyka ludowa.

Aleksandr MACERADI
Pieśniarz i gitarzysta. Do tej pory swój talent dzielił między Polskę i słoneczny Krym. Dziś jest praktycznie człowiekiem bez ojczyzny, bo przecież nikt nie zostaje uchodźcą z wyboru. Muzykę Alexandra przenika wielki smutek. Jest ona muzyczną opowieścią o porywach ludzkich serc. W swojej twórczości artysta sięga do przebogatej skarbnicy najpiękniejszych romansów, do twórczości ludowej, a nade wszystko do utworów największych bardów „wolnej pieśni" – Wysockiego, Okudżawy, Rozenbauma czy Wertyńskiego. Zasłuchanych widzów wprowadza w krainę, gdzie wiersze nie umierają, bo stają się muzyką, gdzie prostymi słowami można wyśpiewać całą prawdę o przyjaźni, tęsknocie, wolności, przeszłości i pamięci…

19 lipca
W 60 MINUT DOOKOŁA ŚWIATA

Kwartet smyczkowy A.QUARTET
w składzie:
Monika Schmidt – I skrzypce
Adriana Urbacz – II skrzypce
Radosław Mikołajczyk – altówka
Joanna Jerchel – wiolonczela

W programie kompozycje m.in.: Johanna Straussa, George Bizeta, George Gershwina, ABBY, Anny Jantar, Czesława Niemena.

Zespół A.Quartet istnieje od 2000 roku. Ma w swoim repertuarze muzyczne hity różnych stylów i epok: jazz, blues, muzykę z filmów, musicali i operetek, muzykę pop, lat 60., taneczną, w tym latino oraz muzykę klasyczną. Swoją twórczością dowodzi, że w 60 minut można odbyć podróż dookoła świata, nawet jeśli nie każdego rodzaju, to tę muzyczną – z pewnością. Dynamiczny przebieg koncertu, w połączeniu z różnorodnością muzycznych klimatów, epok i stylów sprawiają, że każdy znajdzie w tej muzycznej podróży coś dla siebie.

26 lipca
AKORDEONOWA PODRÓŻ MUZYCZNA

WARSZAWSKI DUET AKORDEONOWY
w składzie:
Piotr Kopietz – akordeon, akordina
Jacek Małachowski – akordeon

W programie kompozycje m.in.: Arama Chaczaturiana, Johanna Sebastiana Bacha, Astora Piazzolli, Richarda Galliano, Wolmera Beltrami.

Warszawski Duet Akordeonowy to muzyczny projekt absolwentów Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Poprzez bogatą różnorodność programową, a także dzięki niezwykłym możliwościom technicznym i sonorystycznym akordeonów koncertowych, Piotr Kopietz i Jacek Małachowski umożliwią słuchaczom poznanie zarówno bogactwa artystycznego, jak i nieograniczonej przestrzeni oraz głębi muzycznej wykonywanych utworów. Obaj są laureatami kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, koncertują solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i za granicą.

WSTĘP WOLNY

Prowadzenie: Grażyna Brewińska

Exit mobile version