☰ menu

koncert

pt.-niedz.
27.04-29.04.2012

Sopocka Scena Off de BICZ zaprasza na kobiecą stronę odczuwania muzyki Krzysztofa Klenczona

KLENCZON – poemat rockowy"

27, 28 , 29 kwietnia 2012 godz. 19.00

Lata 60-te w nowych aranżacjach, z odcieniem jazzu, soulu, bluesa i miłość,
która nie podlega czasowi. Program w oparciu o piosenki charyzmatycznego Krzysztofa Klenczona.

Występują:

Marek Piekarczyk

Kasia Cygan

Ania Dauksza Wołkowicz

Muzycy:

Hubert Świątek – inst. klawiszowe

Grzegorz Sycz – perkusja

Macek Mackiewicz – bas

Michał Saidowki – gitara

Scenariusz: Kasia Cygan

Realizacja: Kasia Cygan, Ania Dauksza-Wołkowicz

Ruch sceniczny: Beata Andraszewicz

Kierownictwo Muzyczne: Hubert Świątczak

Opis wydarzenia:

Projekt sopocko – krakowski. Realizacja – Katarzyna Cygan i Anna Dauksza Wołkowicz. Przyjaciółki, kiedyś solistki Teatru Muzycznego w Gdyni, dziś realizujące się w sposób bardziej indywidualny. To ich trzeci projekt. Po „Pocztówce z Krakowa" w Sopockiej Scenie Off de BICZ i koncertach „Kolęda Nocka" w Sopocie.

Już któreś z kolei pokolenie słucha i zachwyca się romantycznym czasem młodości pokolenia, które zapoczątkowały lata 60-siąte. Krzysztof Klenczon utożsamiał najlepsze jej cechy. Muzyk, gitarzysta, obdarzony ciepłym, elektryzującym głosem. Mąż, ojciec, przyjaciel, wielki patriota, człowiek o mocnym kręgosłupie moralnym. Był przykładem wspaniałej postawy wobec życia.

Jest dużo prawdy w stwierdzeniu że kobieta …w jakiś sposób tworzy mężczyznę. Ten koncert to nie tylko piosenki wspaniałego artysty. To próba przybliżenia lub zaprezentowania postaci Krzysztofa oczami jego żony Bibi."

Kasia Cygan

Spektakl / koncert inspirowany wspomnieniami Bibi:

„ …było to dokładnie 15 stycznia 1965 roku. W Sopocie. W sławnym Grand Hotelu, podczas pierwszego występu Czerwonych Gitar. W barze Caro poczułam na sobie czyjeś spojrzenie. Odwróciłam się. To był ciemny, przystojny, nie znany mi chłopak. W kożuszku. wokół szyi miał kolorowy, moherowy szalik zawieszony niedbale …"
Bibi

„… Pierwsza randka. Poślizgnęłam się na molo i mało nie runęłam. Krzyś wziął mnie pod rękę, wkurzyłam się trochę… Nawet mnie nie pocałował…"
Bibi

„… Krzyś nosił w sobie taki, taki… bolesny cierń… jakby w imieniu swego ojca, w imieniu wszystkich walczących o niepodległą Polskę…"

Bibi

Informacje o artystach:

Anna Dauksza – Wołkowicz – śpiewaczka i solistka, obdarzona liryczno – dramatycznym sopranem, pedagog (autorska klasa śpiewu), urodzona w 1951 roku w Szczecinie.

Po edukacji muzycznej oraz zdobyciu wykształcenia pedagogicznego związała się z TEATREM MUZYCZNYM w Gdyni. Najpierw od 1970 roku jako adept Studia Wokalno – Aktorskiego (klasa Haliny Mickiewiczówny – wokal i Henryka Bisty – klasa warsztatu aktorskiego). Po uzyskaniu Weryfikacji Ministerstwa Kultury i Sztuki w 1974 roku realizuje swoja karierę artystyczną jako solistka Teatru Muzycznego w Gdyni do roku 1996.

Wynikiem tylu lat na deskach muzycznych jest dorobek kilku dziesięciu spektakli muzycznych w których zagrała. Od 1998 roku jest członek Sopockiego Chóru Kameralnego Continuo. Stworzyła autorski program zapraszający do współpracy scenicznej gdyńską młodzież ponadgimnazjalną .czego wynikiem była w czerwcu 2010 roku realizacja spektaklu „Anioł Opery" w/g Leroux pt. „Duch Opery" do muz. Webbera "Fantom". W uznaniu otrzymała Diamentowy Medal Gdyni.
10 grudnia 2012 r. w 30 rocznicę stanu wojennego, realizacja i udział w legendarnym spektaklu „Koleda Nocka"- Nowa odsłona w Sopocie.

Kasia Cygan – uczyła się w Studio wokalno aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Przez 15 lat była aktorką – solistką  tego teatru, gdzie grała wiele głównych ról w światowych musicalach. Asystowała przy reżyserii kilku spektakli Jerzemu Gruzie i reżyserowała sama spektakle muzyczne w teatrze i  TV Polskiej.

Następnie grała w Teatrze Roma w Warszawie / jeden sezon/. Jej doświadczenie musicalowe zaowocowało roczną międzynarodową trasą musicalową „A. L. Webber Musical Gala" w reż. Dahrylla Robinsona.

Dziś mieszka w Krakowie, ma własną Agencję Artystyczną Siedem Kotów,

Śpiewa w założonej przez siebie grupie  7 Kotów –  złożonej z doskonałych muzyków ze środowiska krakowsko-katowickiego.

Sama pisze piosenki. Ma w repertuarze kilka recitali. Pisze scenariusze, reżyseruje programy muzyczne. W Krakowie prowadzi również  piwnicę artystyczną: Scena w Kamieniołomie, gdzie zaprasza artystów, a nawet gwiazdy.

Nagrała dwie płyty. W przygotowaniu trzecia.
„Jam jest Dutka" – Kolędy Katarzyna Cygan /rok 2010

Wiśnia" – Katarzyna Cygan /rok 2011

Marek Piekarczyk – śpiewa od 1969 roku, karierę zaczynał w zespołach: Biała 21, Sektor A. Do grupy TSA dołączył na początku lat 80. i został jej wokalistą. Zespół zdobywał coraz większy rozgłos. Od 1982 roku TSA zaczęło wydawać płyty długogrające a ich utwory okupowały czołowe miejsca na listach przebojów. Grupa została uznana za prekursora heavy metalu w Polsce. W roku 1986 rozpoczął współpracę z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni. W latach 19921998 mieszkał wraz z rodziną w Nowym Jorku, gdzie oprócz pracy w różnych zawodach, koncertował z miejscowymi artystami i występował na koncertach dla amerykańskiej Polonii.

2000 roku przyłączył się do projektu "Dom Muzyki" wspierającego budowę Domu Muzyki dla Artystów Niepełnosprawnych. W marcu 2007 ukazała się płyta Yugopolis, na której między innymi pojawiły się dwa utwory zaśpiewane przez Marka oraz z tekstami jego autorstwa: Gdzie jest nasza miłość i Czy pamiętasz?. Płyta osiągnęła status złotej już w pierwszym dniu sprzedaży. W 2007 także przyłączył się gościnnie do projektu muzycznego Night Rider Symphony z którym w 2008 wystąpił w Chicago (Harris Theater) na koncercie z okazji jubileuszu XX-lecia Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce. Impreza odbywała się pod patronatem burmistrza miasta Chicago i Gubernatora Stanu Illinois. 24 października 2009 ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka Źródło. Marek Piekarczyk nagrał swoją pierwszą solową płytę, jednocześnie składając hołd muzyce i artystom tworzącym początki rock′n′rolla w Polsce.

Janusz „Macek" Mackiewicz – kontrabasista i gitarzysta basowy, kompozytor i aranżer, od urodzenia mieszkający i działający w Gdańsku. Od lat 80. stanowi trzon trójmiejskich sekcji rytmicznych. Autor internetowych warsztatów basowych" My-szkoła" oraz wielu specjalistycznych publikacji o tematyce muzycznej. Współtwórca „Szkoły na bas" Janusza Popławskiego. Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Muzyków Jazzowych. W lipcu 2009r. ukazała się jego najnowsza płyta „Układ scalony".

Hubert Świątek – już pierwszego dnia swojego życia, czyli 18 lutego 1980 roku wykonał własną kompozycję głosową pt. „Wrzask – 04:37", a jego pierwszą, wiernie czekającą
na prawykonanie widownią byli Mama oraz personel medyczny szpitalnego oddziału porodowego w Kole. Z pochodzenia Kujawianin. Gdyby nie szeroko pojęta ‘muza′ pewnie byłby kucharzem. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pianista, kompozytor, aranżer. Współpracował m.in. z Krystyną Prońko, Tomaszem Lipnickim, Weroniką Korthals, Anną Stępniewską. Na stałe związany z takimi formacjami jak: The Moongang, Grace Gospel Choir, Jazz dla Dzieci oraz W Gorącej Wodzie Kompani. Od grudnia 2008 roku zasila Gdańską Niezależną Inicjatywę Artystyczną Off & Bach. W ich najnowszym projekcie pt. „BROADWAY NIGHT" pełni funkcję kierownika muzycznego, aranżera oraz dyrygenta.

GRZEGORZ SYCZ – ur.27.04.1976r w Krakowie. Muzyk, kompozytor, pedagog, aranżer. Grę na perkusji rozpoczął w wieku lat 4. Absolwent Folkwang Hochschule Essen BRD. Najlepiej czuje się w stylistyce jazz-funk, fusion i modern jazz. Współpracował m.in. z muzykami takimi jak: Ian Gillan (Deep Purple), Angus Tomas Bangus, Franz Hauzinger, Hans-Peter Salentin, Gilda Razzani, John Goodman, Leszek Możdżer, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Leszek Żądło, Jarosław Śmietana, Paweł i Krzysztof Ścierańscy oraz z grupą SBB: Józefem Skrzekiem, Apostolisem Anthimosem. Obecnie koncertuje z: Gosia Szmuda Band (Jazz Dla Dzieci), Special Jazz Sextet, John C. Marshall, Gregory Gaynair.

Michał "Wierzba" Saidowski – żywiołowy gitarzysta I wokalista z bardzo bogatym doświadczeniem scenicznym, od poezji śpiewanej po hip -hop. Na stałe związany z tczewskim zespołem "GTC". Komponuje, aranżuje, pisze teksty. Współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami z Trójmiasta, Warszawy czy Elbląga. Zaangażowany w liczne projekty muzyczne, nie tylko jako muzyk sesyjny. Rezydent sopockiego klubu „Papryka", w którym współtworzy przedsięwzięcie „Żywe Środy". Formacje z którymi współpracuje to: GTC, Easy Game, Big Show Band, Funkloopy, Krzysztof Majda, Tribute To Turnao , Gosia Szmuda Funky Jazz Show. W roku 2009 blisko współpracował z zespołem Blenders, występując miedzy innymi na największej scenie Polski podczas Przystanku Woodstock 2009. Finalista festiwalu twórczości studenckiej" Fama 2004 w Świnoujściu wraz z zespołem 74 Minuty".
Laureat pierwszej edycji Tczewskiego festiwalu Twórczości w 2006 r., wyróżniony także w drugiej edycji festiwalu w 2006 r. Wieloletni uczestnik Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie.

KLENCZON – poemat rockowy"

27, kwietnia 2012, godz. 19.00 (piątek)

Próba otwarta koncertu

28 , 29 kwietnia 2012 – godz. 19.00 (sobota, niedziela)
KONCERT PREMIEROWY!

Exit mobile version