☰ menu

komiks propagujący życie i osiągnięcia Jana Heweliusza

wt.-śr.
20.07-15.09.2010

Nagrodą będzie to 10 000 zł oraz druk albumu. Konkurs jest częścią działań związanych z obchodami 400 rocznicy urodzin gdańskiego astronoma, która mija w 2011 roku – w Roku Jana Heweliusza. Aby wziąć udział w konkursie należy do 30 września bieżącego roku przysłać 4 próbne plansze w formacie A4 oraz zarys scenariusza.Konkurs rozstrzygnięty zostanie 15 października 2010.

Wydanie albumu nastąpi w czerwcu 2011 r., a jego premiera odbędzie się w trakcie Bałtyckiego Festiwalu Komiksu 2011.

Pełen regulamin konkursu jest dostępny na stronie Biblioteki: www.wbpg.org.pl, www.janheweliusz.pl oraz na stronie www.gdansk.pl

Rok Jana Heweliusza to przede wszystkim działania o charakterze edukacyjno-naukowym

realizowane przez podmioty kulturalne, edukacyjne i naukowe zarówno podlegające Urzędowi Miejskiemu w Gdańsku jak i samodzielne jednostki.

Realizowane wydarzenia mają charakter ogólnomiejski, regionalny, ale i ogólnopolski. W ciągu całego roku 2011 ma się odbyć minimum 400 wydarzeń różnego formatu, związanych z Janem Heweliuszem lub dziedzinami, jakimi się parał.

W ramach Roku Heweliusza proponujemy wiele działań naukowo-kulturalnych, odbywających się w punktach na terenie całego miasta  i realizowanych dotąd  przez różne instytucje, ale  w roku 2011 przybiorą jako motyw przewodni  postać lub dziedziny aktywności Jana Heweliusza.