☰ menu

Kolorowa Lokomotywa

niedz.
06.07.2014

wakacje 2014

Kolorowa Lokomotywa – Łódzki Dom Kultury

Celem bezpośrednim letniej edycji projektu – „Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego", jest zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej oraz wiedzy i umiejętności w zakresie twórczości ekologiczno-artystycznej wśród ok. 1 040 os. (rotacyjnie do kilku tysięcy osób) – dzieci i młodzieży, poprzez uczestnictwo w kilkuset warsztatach ekologiczno-artystycznych oraz 3 konkursach, na terenie miasta Łodzi oraz w 13 miejscowościach województwa łódzkiego: Tomaszowa Mazowieckiego, Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego, Wielunia, Pabianic, Bełchatowa, Sieradza, Skierniewic, Łowicza, Opoczna, Zelowa, Kutna, Zduńskiej Woli.

W letniej edycji Kolorowej Lokomotywy odbywać się będą 3 Typy spotkań ekologiczno-artystycznych:

1. SPOTKANIA WARSZTATOWE SZTUKI LUDOWEJ I RĘKODZIEŁA Z WYKORZYSTANIEM NATURALNYCH MATERIAŁÓW
Na każde ze spotkań warsztatowych składać się będą 3 rodzaje warsztatów: plecionkarstwo, papieroplastyka i rzeźba. Warsztaty prowadzone będą przez twórców ludowych z terenu województwa łódzkiego, którzy dokonają opracowania autorskich programów i przeprowadzą warsztaty.

2. SPOTKANIA WARSZTATOWE W PLENERZE w tym warsztaty: fotograficzne, collage, malarstwa w plenerze, zajęcia z końmi (plenerem do działań artystycznych będzie teren Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Dzieci i młodzież z 13 miast województwa łódzkiego przewożeni będą na zajęcia warsztatowe do jednego z wybranych Parków Krajobrazowych: Spalskiego Parku Krajobrazowego – Zelów, Łowicz; Przedborskiego PK – Radomsko; Bolimowskiego PK – Tomaszów Maz., Kutno, Opoczno, Pabianice; PK Międzyrzecza i Widawki – Piotrków Tryb., Wieluń; Załęczańskiego PK – Zduńska Wola, Bełchatów, Sieradz; Sulejowskiego PK – Skierniewice)

3. SPOTKANIA WARSZTATOWE – EDUKACYJNE GRY TERENOWE (miejscem organizacji zajęć będzie Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym w Łodzi, przy ul. Wycieczkowej 106. Centrum położone jest w centralnej części Lasu Łagiewnickiego, a w jego otoczeniu znajduje się wiele interesujących obiektów: kolekcja starych drzew o pomnikowych wymiarach, rezerwat przyrody, niewielkie zbiorniki wodne, Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt, Ośrodek Edukacji Ekologicznej „W Lesie Łagiewnickim" i in.. W Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym zorganizowany jest Punkt Informacji i Monitorowania Turysty wyposażony w nowoczesne urządzenia geolokalizacyjne, stanowiące techniczną obudowę proponowanej gry terenowej).

Po zrealizowanych spotkaniach ekologiczno-artystycznych odbędą się 3 konkursy na najlepsze prace zainspirowane spotkaniami warsztatowymi:
1. Konkurs fotograficzny pn. „Natura oczami dziecka"
2. Konkurs plastyczny pn. „Przyroda wokół nas";
3. Konkurs sztuki ludowej I rękodzieła pn. „Sztuka bliska naturze"

Exit mobile version