☰ menu

Kolonia – Szpindlerowy Młyn, Czechy

sob.-sob.
26.01-23.02.2019

Kolonia przeznaczona jest dla dzieci już potrafiących jeździć na nartach lub snowboardzie oraz dla zaawansowanych.

Absolutnie początkującym polecamy nasze obozy w Murzasichlu, Wiśle lub na Kaszubach.

Pensjonat Horalka to wymarzone miejsca dla małych narciarzy i snowboardzistów. Mieszkamy na stoku! Takie położenie pozwala odpocząć zmęczonym narciarzom/snowboardzistom w każdym momencie. Możemy po prostu podjechać na nartach i snowboardzie pod pensjonat, aby napić się gorącej herbaty lub zmienić ubranie na suche. Dodatkowym atutem jest nieduża odległość od polskiej granicy, dzięki czemu podróż nie będzie uciążliwa, a standard tras jest porównywalny z alpejskimi ośrodkami. Obiekt jest położony na uboczu kurortu, więc po powrocie ze stoku mamy dużo miejsca do zabawy w białym puchu. Spacer do centrum zajmuje około 20 minut.

Opis programu

Opis regionu. Szpindlerowy Młyn oferuje obecnie 20 tras (od niebieskich po czarne, w tym czarna trasa z homologacją FIS World Cup) oraz 16 wyciągów. Większość tras jest połączona, na wszystkie obowiązuje jeden skipass. Opis tras, mapki: http://www.skiareal.cz/pl/mapy

Wyjątkowe podejście. Młodzi Uczestnicy zazwyczaj nie są w stanie skupić swojej uwagi zbyt długo na jednej czynności, dlatego zajęcia narciarskie/snowboardowe przerywane są zabawami na śniegu czy odpoczynkiem w ośrodku tak, aby dostosować ich natężenie do możliwości najmłodszych. Uczestnicy będą szlifować swoją jazdę na odpowiednich poziomach zaawansowania (przewidujemy podział na dwie grupy), doskonaląc różne techniki jazdy pod okiem instruktorów narciarskich i snowboardowych z dużym doświadczeniem i kwalifikacjami (PZN, PZS, UKFiS). W programie także: audiowizualne metody nauczania (nagrywanie jazdy na kamerze i analiza popełnianych błędów), wykłady na temat pielęgnacji i konserwacji sprzętu, a także bezpieczeństwa na stoku.

Dlaczego na kolonię? W czasie zajęć Uczestnicy są w stanie zobaczyć jak inni czerpią radość z uprawiania narciarstwa/snowboardu, co według nas jest najlepszym sposobem, aby wzbudzić zainteresowanie tym sportem. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, maksymalnie 8 osób na 1 instruktora (osobne grupy narciarskie i snowboardowe – prosimy o deklarację w momencie zapisywania), co pozwala zachować indywidualne podejście i zapewnia odpowiedni kontakt z rówieśnikami.

Sprzęt. Dobór sprzętu ma duże znaczenie, odpowiedni pomoże w szybszym robieniu postępów. Z Uczestnikami, którzy nie mają własnego sprzętu, instruktorzy wybiorą się do wypożyczalni, gdzie pomogą dobrać odpowiednie wyposażenie. Dobry sprzęt to także bezpieczeństwo – nasi instruktorzy zadbają, aby wyregulować siłę wypięcia wiązań. Wymagamy, aby każdy Uczestnik miał własny kask narciarski.

Ilość zajęć. Codziennie na stoku będziemy spędzać od 4 do 6 godzin, w zależności od warunków pogodowych i postępów Uczestników. Po zajęciach instruktorzy przeprowadzą wykłady na temat pielęgnacji sprzętu, zasad bezpieczeństwa w górach oraz zapoznają Uczestników z Białym Kodeksem Narciarskim.

Ponadto proponujemy także:

Zimowe kino. Wieczorami, w chwilach odpoczynku, w ciepłych kapciach, z kubkiem pysznego kakao, Uczestnicy zobaczą najfajniejsze bajki i filmy dla dzieci.

Zajęcia plastyczne. Po wyczerpujących zajęciach sportowych Uczestnicy będą mieli okazję puścić wodze fantazji i na specjalnych zajęciach plastycznych rozwinąć swoje artystyczne skrzydła.

Zimowe szaleństwa. Nie zabraknie również typowo zimowych zabaw takich jak: lepienie bałwana, zjazdy na „jabłuszkach” czy po prostu taplanie się w śniegu.

Zajęcia integracyjne. Specjalność działu team building przenieśliśmy na obozy dla dzieci. Efekt jest nadzwyczajny. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają i zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.

Terminy do wyboru w zależności od ferii w poszczególnych województwach:

26.01-02.02.2019       cena: 1799 zł

16.02-23.02.2019       cena: 1799 zł