☰ menu

Kolejny semestr wykładów z Panem Kulką!

pon.
24.09.2012

Misją Akademii EXPERYMENTU jest działalność na różnych polach wiedzy, pobudzanie wyobraźni i wzmaganie dziecięcej kreatywności

. Wykłady prowadzone przez wykładowców akademickich i entuzjastów nauki przyciągają swą wszechstronnością, upowszechniają szeroko rozumianą naukę.

Spotkania odbywające się w sobotnie przedpołudnia (raz w miesiącu) w Sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego skierowane są do dzieci w wieku 6-9 lat oraz ich opiekunów.

W nadchodzącym semestrze Mali i Duzi Odkrywcy od doświadczonego architekta dowiedzą się na czym polega ten zawód oraz z jakich materiałów można budować domy. Poznają tajniki komunikacji miejskiej, różnice w budowie i eksploatacji trolejbusu, autobusu
i tramwaju, które przedstawi ekspert z Zarządu Komunikacji Miejskiej. Dowiedzą się jak rozróżniać zachcianki od potrzeb oraz czy mają skłonności do krańcowego oszczędzania. Wraz z Panem Grzegorzem Lindą, trenerem sportu psich zaprzęgów, wyruszą na polarną wyprawę i poznają sekrety hodowli Siberian Husky.

Centrum Nauki EXPERYMENT, działające w ramach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni od pięciu lat poprzez zabawę edukuje dzieci i dorosłych. Jest to miejsce upowszechniania nauki, podanej w przystępny sposób, poprzez doświadczenia
i eksperymenty. W EXPERYMENCIE dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami mogą uczestniczyć w rodzinnych spotkaniach z nauką.

Koszt zajęć za jeden semestr (4 zajęcia) 50 zł za jedno dziecko z jednym opiekunem. Więcej informacji i zapisy do Akademii EXPERYMENTU na www.experyment.gdynia.pl w zakładce Akademia, tel. +48 58 735 12 40 / +48 58 698 22 40.