☰ menu

Koła gospodyń wiejskich ratują kujawskie smaki – Włocławek

niedz.
21.04.2013

Impreza otwiera cykl spotkań pn. "Pielęgnujemy kulinarne dziedzictwo regionu”. Zaprezentuje się na niej kilkanaście Kół Gospodyń Wiejskich z naszego regionu. Będzie można spróbować i zakupić tradycyjne potrawy kujawskie m.in. czarninę z kluskami ziemniaczanymi, żur, smalec szary, ciasto drożdżowe, wyroby z gęsiny, gzik czyli twarożek swojski i wiele innych. Nie zabraknie też różnych ciast. Oprócz jadła, członkinie KGW zaprezentują swoje wyroby rękodzielnicze.

O godz. 11.00 i 13.00 na scenie zobaczymy występ KABARETU KLIMAKTERIUM  z Bronisławia. Imprezie towarzyszyć będzie pokaz multimedialny  o działalności KGW.

Impreza z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowana została m.in. dla uczczenia 95. rocznicy powstania tej organizacji w Polsce. KGW pielęgnują i szanują rodzime tradycje. To właśnie dzięki kobietom należącym do tej organizacji, możemy być spokojni o nasze kulinarne dziedzictwo regionu. Dzięki ich pracy, dotarciu do babcinych receptur i przypominaniu sobie o dawnych smakach, wracamy dziś do przepisów na zwykłe, proste i jakże smaczne potrawy.

Zapraszamy, wstęp wolny.