☰ menu

Kobiety Wolnego Miasta Gdańska cz. II

śr.
28.11.2012

Wspomnimy m.in. o pracowniczce gdańskiego oddziału Poczty Polskiej i członkini klubu sportowego Gedania – Marii Kozakównie. Inną ciekawą postacią jest Bogumiła Wika-Czarnowska, o której najlepiej świadczy odpowiedź na pytanie co by zrobiła, gdyby nagle znalazła się na dalekiej i nieznanej wyspie: „zorganizowałabym tam kobiety do pracy społecznej". O tych i innych fenomenalnych kobietach już niedługo – zapraszamy do zapisywania grup.

TERMIN: 28 listopada 2012 r. (środa). Godziny: (do wyboru) 10.00, 11.30, 13.00.

MIEJSCE SPOTKANIA: zostanie podane przy zakwalifikowaniu grupy na spacer

KATEGORIA WIEKOWA: od piątej klasy szkoły podstawowej – szkoły ponadgimnazjalne

CZAS TRWANIA: około 1,5 godziny

MAKSYMALNA ILOŚĆ OSÓB W GRUPIE: 50

KOSZT: Bezpłatne

Prosimy o zgłoszenia do dnia 21 listopada (środa) z podaniem nazwy szkoły/ placówki kultury/grupy nieformalnej i ilości uczestników, wybranej godziny oraz telefonu komórkowego i nazwisk osób, które 28 listopada będą towarzyszyć grupie dzieci i młodzieży (na każde 15 osób przypada jeden opiekun), na adres e-mail punkt@ikm.gda.pl.

Organizatorzy informują, że zapewniają przewodnictwo po trasie Kobiet Wolnego Miasta Gdańska cz. 2. Nie zwalnia to Państwa z obowiązku zapewnienia osobom nieletnim opieki zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa.

Organizatorzy zastrzegają, że będą dobierać grupę według kategorii wiekowej. Organizatorzy zastrzegają, że w przypadku dużej ilości zgłoszeń na wybraną godzinę, będą w konsultacji z grupą zapraszać Państwa na inną porę.

Potwierdzenia zostaną przesłane drogą e-mailową do 22 listopada.

Gdańskie Miniatury to trwający od 2009 roku projekt edukacyjny, konkurs i zabawa dla uczniów i uczennic, którzy odkrywają niezwykłe miejsca w Gdańsku i na Pomorzu. Opiera się na spacerach wyznaczonymi trasami związanymi z historią, kulturą lub postaciami i na rozwiązywaniu zagadek. Uczestnicy i uczestniczki zabawy szukają charakterystycznych obiektów i detali architektonicznych. Projekt skierowany jest przede wszystkim do szkół, chociaż mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani poznawaniem historii Gdańska.

W tym miesiącu przedstawiamy bohaterki, działaczki polonijne, związane z Wolnym Miastem Gdańsk. Aby wziąć udział w zabawie i wygrać wspaniałe nagrody wystarczy, po odbytym spacerze, w formularzu na stronie organizatora – Instytutu Kultury Miejskiej. Wystarczy odpowiedzieć na pięć pytań, wysłać do nas formularz on-line, aby wygrać nagrody – bilety wstępu do trójmiejskich instytucji kultury.

Szlakiem Kobiet Wolnego Miasta Gdańska po Gdańsku Wrzeszczu oprowadzi Was profesjonalna przewodniczka: Ewa Czerwińska – http://ibedeker.pl/przewodnicy/przewodnik-po-gdansku-ewa-czerwinska/ , która w ciekawy sposób, z zabawami, wprowadzi uczestników i uczestniczki w świat zarówno słynnych mieszkanek, jak i gdańskich zabytków. Jest to niezwykła okazja, by zapoznać się z historią nadmotławskiego grodu.

W związku z tradycyjnie już odbywającym się wśród uczestników losowaniem gadżetów, prosimy, aby dzieci miały przygotowane karteczki z imieniem i nazwiskiem.

Dodatkową atrakcją dla uczestników spaceru jest obecność podczas wyprawy dziennikarki portalu iBedeker Ewy Kowalskiej. Z wydarzenia powstanie relacja, fotoreportaż oraz film.