☰ menu

Kinowe południe dla najmłodszych w Kinie BODO – rozdajemy zaproszenia!

AFRYKAMERA 2016 - plakat festiwalu

łódź

sob.
23.04.2016
23 kwietnia 2016 r.

Kinowe południe dla najmłodszych w Kinie BODO

W ramach 11. Festiwalu AfryKamera – 2016 Kino BODO zaprasza najmłodszych na AFROKIDS.

AFROKIDS – Pokaz animacji

53 min. – bilet 10 zł

TO PILNE! (It’s Urgent / C’est urgent!), reż. Armel Pululu, Dem. Rep. Konga, 5’03
Kinszasa. Karetka pogotowia na pełnym sygnale sunie przez miasto na ratunek. Niestraszne są przy tym ani przepisy, ani tym bardziej prawa fizyki.

O MATCE (About A Mother), reż. Dina Velikovskaya, Rosja, 7’20
Piękna i prosta animacja o Mama Afryce, która dla swoich dzieci gotowa jest oddać całą siebie.

MARZENIE AWY (La reve d’Awa), reż. Zena Zeidan, Yancouba Dieme, Senegal, 4’47
Awa, skromna dziewczyna z senegalskiej wsi, marzy o tym, żeby ukończyć studia i zaopiekować się zwierzętami jako weterynarz.

KUKINGA, reż. Frank Mukunday, Tresor Tshamala, Dem. Rep. Konga, 8’34
Animacja poklatkowa zrobiona z kamieni. Tytułowy Kukinga wyrusza, aby uratować swoje dziecko.

DZIEDZICTWO RUBINA (The Legacy of Rubies), reż. Ebele Okoye, Niemcy / Nigeria, 28’00
Mfalme, znaleziony jako niemowlę w lesie przez przybranego ojca, osiąga pełnoletniość. Wtedy dowiaduje się, że jego przeznaczeniem jest zostać królem. Musi jednak najpierw odnaleźć matkę.

UWAGA! ROZDAJEMY ZAPROSZENIA!

Jak zdobyć jedno z dwóch podwójnych zaproszeń na seans 23 kwietnia? Wystarczy wysłać maila na adres karolina@miastodzieci.pl koniecznie podpisanego imieniem i nazwiskiem, w tytule wpisując „AFRYKA!”

Losowanie odbędzie się w czwartek o 21.00.
Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.

Miejsce:
Kino BODO