☰ menu

Kino za Rogiem w Cieplewie

śr.-czw.
24.02-25.02.2016

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański zaprasza na pokazy cyfrowo odnowionego filmu pt.: „Proszę słonia". Premierowe seanse w Kinie za Rogiem w Cieplewie zaplanowano w środę, 24 lutego 2016 r., o godz. 11:00, 16:00 i 18:00 w ramach Akcji Zima. Wydarzenie uświetni swą obecnością sam Witold Giersz – reżyser filmu.

„Proszę słonia" to popularna przed laty – głównie dzięki wersji serialowej, prezentowanej w telewizyjnych dobranockach – polska bajka rysunkowa. Opowiada o niecodziennej przyjaźni Pinia i porcelanowego słonia Dominika, który, nakarmiony witaminami, urósł i ożył… Pełnometrażowy obraz powstał w 1978 roku w Studio Miniatur Filmowych w Warszawie. Wyreżyserował go Witold Giersz, który był też współautorem scenariusza, napisanego na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna.

– Niektórzy mieszkańcy gminy Pruszcz Gdański mieli już okazję zetknąć się osobiście z Witoldem Gierszem i zdobyć jego autograf. Mistrz odwiedził nas w poprzedniej siedzibie ośrodka, w Łęgowie. Był naszym gościem podczas VII edycji przeglądu „Gdynia Dzieciom", czyli imprezy towarzyszącej Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych. Spotkał się z najmłodszą publicznością, opowiadając m.in. o tajnikach animacji rysunkowej – przypomina Grzegorz Cwaliński, dyrektor OKSiBP. – Teraz dziecięca widownia będzie miała okazję „z pierwszej ręki" poznać kulisy produkcji filmu „Proszę słonia" i po raz pierwszy w naszym kinie obejrzeć tę animację w zrekonstruowanej wersji obrazu i dźwięku.

Premierowym pokazom odnowionego cyfrowo filmu będą towarzyszyć warsztaty plastyczne dla dzieci.

Nieco starszych uczniów zapraszamy 25 lutego 2016 r.  o godz. 11:00, 16:00 i 18:00 na duński film fabularny pt.: "Antboy" – o chłopcu, który ugryziony przez mrówkę zdobywa supermoc. Po seansie widzowie również będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych ph.: "Zostań superbohaterem".

Bilety wstępu na każdy seans połączony z warsztatami plastycznymi, w cenie 5 zł, można kupić w Biurze Obsługi Klientów OKSiBP Cieplewo od poniedziałku do czwartku w godz. 12:00-20:00 i  w niedziele w godz. 10:00-15:00.