☰ menu

Kino, kawa i Warszawa

niedz.
22.03.2015

 

 

To znakomity pomysł na niedzielne, rodzinne popołudnie. Dla dorosłych przygotowaliśmy filmy o Warszawie lub z Warszawą w tle (fabularne, dokumentalne i kroniki), a dla dzieci warsztaty varsavianistyczno-plastyczne. Sięgamy do różnych gatunków i okresów – od filmów przedwojennych po współczesne. Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 6-10 lat. Dzieci będą wycinać, rysować, lepić, opowiadać, oglądać fragmenty filmów i zdjęcia. Wszystkie pokazy i warsztaty rozpoczynają się o godz. 16.00. Zajęcia prowadzą doświadczeni edukatorzy Domu Spotkań z Historią. W trakcie seansu można kupić w naszej kawiarni kawę, napoje i ciasta. Cykl będzie trwał do czerwca (dwa spotkania w miesiącu). Organizatorzy cyklu: Dom Spotkań z Historią i Telewizja Kino Polska.

 

Dorośli mogą zwiedzać wystawy: Fotografowie I wojny: Brož, Myšička, Rajman oraz Wielka Wojna na Wschodzie 1914-1918. Od Bałtyku po Karpaty przygotowane na stulecie I wojny światowej.

 

Na wszystkie wydarzenia: WSTĘP WOLNY.

 

22 marca 2015, godz. 16.00
1968. Szczęśliwego Nowego Roku (fab., 1993, 89′), reż. Jacek Bromski – pokaz filmu
Jeden z pierwszych filmów o Marcu 1968 roku. Agnieszka Bergman, córka dygnitarza partyjnego, Nowy Rok wita wraz z przyjaciółmi w górach, wśród nich jest Piotr, student UW, w którym się podkochuje. Gdy odwiedza ją ojciec, młodzi wdają się w dyskusję na temat sytuacji politycznej w kraju. Dwa miesiące później wybuchają studenckie strajki, Piotr i Agnieszka biorą w nich udział, przez co jej ojciec zostaje usunięty z Komitetu Centralnego. W PZPR trwa walka o władzę, zaczynają się aresztowania studentów i kampania antysemicka. W filmie wystąpili m.in. Kolberger Krzysztof, Piotr Machalica, Jolanta Jackowska, Tomasz Kozłowicz, Anna Chodakowska , Cezary Pazura. Reżyser wykorzystał zdjęcia archiwalne m.in. z Krakowskiego Przedmieścia. 

22 marca 2015, godz. 16.00
W co się bawił pradziadek? – warsztaty historyczno-plastyczne
Zapraszamy dzieci do zabaw z czasów pradziadków. Dzieci same ocenią, czy zabawy z początku ubiegłego wieku bardzo się różniły od dzisiejszych. Czy były ciekawsze? A może w niektóre nadal się bawią? Dlaczego i jak zmieniają się zabawy? Podczas warsztatów historyczno-plastycznych dzieci będą poznawać dawne gry, zabawy i zabawki. Warsztaty są adresowane do dzieci w wieku 6-10 lat Zajęcia prowadzą edukatorzy Domu Spotkań z Historią.

Godziny otwarcia Domu Spotkań z Historią:
wtorek-piątek 10:00-20:00, sobota-niedziela 11:00-20:00
ul. Karowa 20, 00-324 Warszawa

 

 

Exit mobile version