☰ menu

niedz.
08.03.2015

8.03 (niedz.), 16.00 –

„Kino, kawa i Warszawa" – City (dok., 1978, 13′), reż. Krzysztof Gradowski; Gra (fab., 1974, 63′), reż. Andrzej Konic

Dwa filmy, które przeniosą nas do Warszawy lat 70. Krótki dokument pokazujący „warszawskie city", czyli ścisłe centrum miasta w okolicach ulicy Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich od okresu powojennego do roku 1977. W drugiej części spotkania pokażemy jeden z odcinków popularnego w latach 70. serialu Najważniejszy dzień życia. Gra to historia zaskakującej wygranej, którą zdobyła w teleturnieju Wielka gra, pochodząca ze wsi starsza kobieta – w tej roli wystąpiła wybitna Ryszarda Hanin. Organizator: DSH.

8.03 (niedz.), 16.00 – „Kino, kawa i Warszawa" – To nie było tak -warsztaty historyczno-plastyczne

Zajęcia o tym, jak słuch, wzrok i pamięć płatają nam figle. Warsztaty są adresowane do dzieci w wieku 6-10 lat i towarzyszą seansom w cyklu „Kino, kawa i Warszawa". Zajęcia prowadzą nasi edukatorzy. Organizator: DSH.