☰ menu

Kiermasz bożonarodzeniowy w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie

niedz.
14.12.2014

Zaprosiliśmy ok. 100 wystawców: twórców ludowych, artystów plastyków, ceramików, producentów wiejskich specjałów z  różnych regionów Polski: Mazowsza, Podlasia, Lubelszczyzny, Małopolski, Kaszub, Śląska. Do tego grona dołączą także twórcy z Ukrainy, którzy zaprezentują swoje oryginalne prace: hafty, ceramikę oraz biżuterię.
Wśród ogromnego asortymentu rękodzieła znajdą się: tradycyjne ozdoby na choinkę ze słomy i papieru, ozdoby z kolorowego opłatka, ręcznie malowane bombki, stroiki i kartki świąteczne, haftowane obrusy i serwetki, koronki oraz tkaniny dwuosnowowe.
Będą też prace znanych rzeźbiarzy ludowych: szopki i rzeźby; malarzy: obrazy na szkle i płótnie; garncarzy: rzeźby ceramiczne, naczynia gliniane i szopki; wyroby kurpiowskich i łowickich wycinankarek.
Jak zawsze na naszych kiermaszowych stoiskach nie zabraknie biżuterii ceramicznej, zabawek „przytulanek" i dekoracyjnych toreb świątecznych.

Na stoiskach  usytuowanych przed Muzeum znajdą się wiejskie specjały: sery kozie, miody oraz świece i inne wyroby z wosku, pierniki, ceramika, a także regionalne wyroby pamiątkarskie z drewna.

Bilet wstępu na kiermasz – 6 zł /osoby dorosłe/ uprawnia również do zwiedzenia wystaw w Muzeum.

www.muzeumdladzieci.pl

www.ethnomuseum.pl