☰ menu

KartaGdynia Rodzinna

pt.-wt.
04.10-31.12.2013

To ważny element programu Gdynia Rodzinna wyrównujący szanse gdyńskich rodzin. Dziś zakup czterech biletów wstępu to duży wydatek. Chcemy to zmienić. Zapraszamy wszystkich, którzy w zamian za promocję swoich usług zaproponują specjalne rodzinne stawki – mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta miasta do spraw polityki rodzinnej w Gdyni.

Lista partnerów programu będzie publikowana na stronie internetowejwww.gdyniarodzinna.pl. Jako pierwsi włączyli się m.in.: Centrum Nauki Eksperyment, Centrum Kultury, Muzeum Miasta Gdyni, firmy Makaraka, Galeria Malucha i Centrum U7. Karta umożliwi też zakup tańszych biletów na mecze gdyńskich drużyn sportowych.

Karta Gdynia Rodzinna przeznaczona jest dla rodzin zameldowanych w Gdyni na pobyt stały, czasowy lub zamieszkujących w Gdyni i odprowadzających podatek do gdyńskiego urzędu skarbowego. Starać się o nią mogą rodziny składające się z jednego rodzica, obojga rodziców, opiekuna lub opiekunów prawnych mających na utrzymaniu jedno lub więcej dzieci w wieku do 18-tego roku życia. Karta wyróżnia się na tle innych polskich miast, ponieważ dotyczy wszystkich rodzin. Wystarczy mieć jedno dziecko – podkreśla Beata Szadziul.

Z ulg objętych programem karty będzie mogła skorzystać zarówno cała rodzina, jak i poszczególni jej członkowie oddzielnie. Zakres ulg określają indywidualnie partnerzy programu. Każdej rodzinie przysługuje jedna karta.
Wnioski o wydanie karty można znaleźć:
– w Informacji w siedzibie Urzędu Miasta na Al. Piłsudskiego,
– w Informacji Turystycznej na ul. 10 Lutego,
– w InfoBoksie,
– w biurach Rad Dzielnic (adresy na stronie gdynia.pl, w zakładce władze miasta),
– pobrać ze strony www.gdyniarodzinna.pl,
– pisząc e-maila na adres rodzina@gdynia.pl,
– u partnerów programu.

Wypełnione i podpisane wnioski można składać w:
– Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta na Al. Piłsudskiego oraz w siedzibie UM na ul. 10 Lutego,
– w Informacji Turystycznej na ul. 10 Lutego,
– w InfoBoksie,
– pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Gdyni – Biuro Prezydenta, Al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, pokój: 114,
– za pomocą operatora pocztowego lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej.

Zapraszamy firmy, organizacje, prywatnych przedsiębiorców i instytucje państwowe świadczące usługi skierowane do rodzin do włączania się do programu.

Realizacja i opieka na projektem:

Pełnomocnik prezydenta miasta ds. rodziny – Beata Szadziul, kontakt: rodzina@gdynia.pl

Justyna Śliwicka, Urząd Miasta Gdyni – Biuro Prezydenta, Al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, pokój 114,  tel. 58 66 88 385, adres e-mail rodzina@gdynia.pl.
Wniosek – pobierz
Porozumienie dla partnerów – pobierz