☰ menu

Kapitan Warszawa zaprasza!

sob.-sob.
10.08-24.08.2024
Kapitan Warszawa, superbohater w barwach stolicy, wspólnie z dziećmi uratuje sytuację, niezależnie od tego, czy ma powstrzymać zniszczenie miasta czy degradację planety. Popularna seria gier edukacyjnych, warsztatów i pikników w różnych dzielnicach Warszawy już wystartowała. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Przed nami 5 pikników, 3 gry miejskie i Warszawskie Dni Rodzinne.

• 5 lokalnych pikników w różnych dzielnicach Warszawy! Te wydarzenia skierowane są do najmłodszych. To okazja by ciekawie i aktywnie spędzić czas. Wybrane atrakcje: rodzinna sztafeta, dzieciaki sadzeniaki, dmuchaniec, strzelanie z łuku, czy warsztaty kulinarne.

Pikniki odbędą się:

• 10 sierpnia, godz. 11:00 – 15:00, Wawer (Plaża Romantyczna)
  • 11 sierpnia, godz. 15:00 – 18:00, Praga-Południe, tereny nadwiślane (Strefa rekreacji Gocław, ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 02)
  • 17 sierpnia, godz. 15:00 – 18:00, Wawer (Naturalny plac zabaw, ul. Mrówcza 193a)
  • 18 sierpnia, godz. 15:00 – 18:00, Praga-Północ (Plac Hallera 6)
  • 24 sierpnia, godz. 15:00 – 18:00, Wola (Żłobek nr 35, ul. Działdowska 8a)
  • 3 gry miejskie (udział bezpłatny, ale UWAGA obowiązują zapisy:

Najbliższa pod tytułem „Z pomocą na Olimp”, 31 sierpnia, start w Galerii Okęcie Park o 15.00

A następnie jedna w ramach Halloween: Akademia Strachów, oraz Akademia Elfów świętego Mikołaja –  już na koniec roku.

• 13-15 września Warszawskie Dni Rodzinne – to wyjątkowy weekend, podczas którego miasto zamienia się w wielki plac zabaw. Projekt logistycznie zbliżony jest do Nocy Muzeów – firmy i instytucje kierujące swoją ofertę do rodzin organizują w swoich punktach dni otwarte, a my zbieramy wszystkie wydarzenia w jednym miejscu, aby ułatwić zainteresowanym ich wyszukiwanie . Dzięki współpracy z setkami punktów rodzinnych w stolicy tworzymy wyjątkowy program animacji. Wszystko jest otwarte, bezpłatne i skierowane do rodziny. Obowiązują jednak zapisy, które ruszają pod koniec sierpnia.

Dlaczego taka inicjatywa jest potrzebna w Warszawie?
„Wielu rodzicom brakuje pomysłów na wartościowe spędzanie czasu z najmłodszymi. Nie brakuje ofert edukacyjnych, brakuje jednak sposobu na to, by najmniejszym nakładem czasu i środków odnaleźć ofertę idealną dla naszego dziecka. Właśnie to umożliwia projekt Warszawskie Dni Rodzinne. Jest swoistą testownią zajęć pozaszkolnych, w której rodzic może zapisać dziecko na próbne zajęcia np. na angielski do trzech szkół i bezpłatnie sprawdzić, które lekcje najbardziej podobają się dziecku albo zapisać je na różne treningi sportowe czy zajęcia artystyczne, by zobaczyć, które dyscypliny sportu i jakie dziedziny sztuki najbardziej interesują dziecko.
W ramach WDR można także zwiedzać muzea, korzystać z oferty bezpłatnych seansów filmowych
i wszelakiego rodzaju pokazów” – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Finałowy piknik
Głównym wydarzeniem w ramach Kapitana Warszawy i Warszawskich Dni Rodzinnych będzie sportowo-rodzinny piknik 15 września 2024 na błoniach PGE Narodowego. Na nim ponad setka animacji: dmuchańce, fotobudka, atrakcje artystyczne i dla najmłodszych, zajęciami edukacyjne, robotyka, warsztaty kulinarne, czy zajęcia sportowe (na pikniku będzie kilkadziesiąt stoisk polskich związków sportowych). Piknik co roku przyciąga ponad 10 tys. osób.

Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach można znaleźć na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/zwalcznude oraz na stronie internetowej: https://zwalcznude.pl/kapitan-warszawa/#

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Zwalcz Nudę, a partnerami gier są Galeria Bemowo oraz Galeria Okęcie Park. Projekt Kapitan Warszawa współfinansuje m. st. Warszawa. Warszawskie Dni Rodzinne są objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Piknik na Plaży Romantycznej współfinansuje Urząd Dzielnicy Wawer.