☰ menu

kampania społeczna na rzecz podniesienia świadomości społecznej w zakresie oddawania narządów do prz

sob.
22.01.2011
Naszym głównym celem jest upamiętnienie pierwszego udanego przeszczepu w Polsce. Odbył …się on 26 stycznia 1966 roku w Warszawie. Ta akcja ma być kolejnym krokiem do zwiększenia świadomości mieszkańców Trójmiasta w zakresie oddawania narządów, szpiku kostnego oraz krwi.
Podczas akcji będzie można posłuchać wykładów o historii transplantologii, jej obecnych osiągnięciach oraz o aspektach prawnych transplantologii w Polsce.
Jednocześnie będzie to okazja do spotkania i wysłuchania Kabaretu Limo, zespołu Taxi, Beaty Tadla (dziennikarz) oraz Marcina Szczygielskiego (pisarz).
Ważnym elementem akcji będą prawdziwe historie osób, które same otrzymały drugie życie po przeszczepie.
W trakcie akcji będzie trwał konkurs plastyczny „TransplantoGraffiti”.
Dostępny będzie również KRWIOBUS, gdzie będzie można oddać krew oraz zarejestrować się jako dawca szpiku. Udostępnione będą również oświadczenia woli, dzięki którym będzie można wyrazić świadomą decyzję.
Zapraszamy serdecznie. Nie może Was tam zabraknąć !
Zespół Dawca.pl