☰ menu

śr.-pt.
13.02-08.03.2013

Ogólnopolski konkurs plastyczny
”Kameleon wśród bohaterów wierszy Juliana Tuwima”
w ramach Zgierskiego Festiwalu Sztuk Wszelakich 2013
„Młodych Bajanie przez Malowanie i Rysowanie”

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu to placówka o bogatej i barwnej palecie propozycji spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży, dlatego jej znakiem rozpoznawczym jest wielobarwny Kameleon. Zwierzątko to pojawiło się w zgierskim eMDeKu kilka lat temu, a mimo to nadal zachwyca wszystkich swoim ubarwieniem i oryginalnym wyglądem…

A jak wyglądałby Kameleon wśród bohaterów wierszy Juliana Tuwima – może mógłby stać się ich przyjacielem, a może nawet wcielić się w którąś z postaci wierszy J. Tuwima. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Twojej wyobraźni… Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Kameleon wśród bohaterów wierszy Juliana Tuwima”

W tym roku mija 60 lat od śmierci Juliana Tuwima oraz sto lat od jego poetyckiego debiutu – publikacji wiersza „Prośba” w „Kurierze Warszawskim”. Julian Tuwim był jednym z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego – autorem tekstów kabaretowych, rewirowych oraz politycznych, a także wierszy dla dzieci i dorosłych, które stanowią klasykę polskiej literatury.

Z bogatego dorobku poety można wymienić następujące tytuły: „Lokomotywa”, „Bambo”, „Pstryk”, „Rzepka”, „Okulary”, „Ptasie radio”, „Abecadło”, „Spóźniony słowik”, „Kotek”, „Słoń Trąbalski”, „Zosia Samosia”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Dżońcio”, „Dwa Michały” oraz „Wszyscy dla wszystkich”, „Rok i bieda”, „Stół” i wiele innych.

1. Organizatorzy:
Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu i Stowarzyszenie Kameleon
ul. Długa 42, 95 – 100 Zgierz,
tel/fax: 42 719 08 52,
e-mail: mdkzgierz@o2.pl
www.mdk.miasto.zgierz.pl

2. Ogólne cel konkursu:
– konfrontacja osiągnięć plastycznych dzieci i młodzieży,
– wymiana doświadczeń metodycznych i artystycznych nauczycieli i instruktorów prowadzących zajęcia plastyczne poprzez utworzenie wystawy internetowej z najlepszych nadesłanych prac,
– promocja twórczości dzieci i młodzieży,
– propagowanie twórczości Juliana Tuwima.

3. Terminy:
– Termin nadsyłania prac upływa dn. 8 marca 2013 r. (liczy się data stempla pocztowego).
– Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie organizatora – MDK.
– Wystawa nagrodzonych prac tylko on-line opublikowana zostanie najpóźniej w dniu 29 marca 2013 r. Adres publikacji prac dostępny będzie na stronie organizatora – MDK www.mdk.miasto.zgierz.pl.
– Organizator zobowiązuje się do przesłania nagród laureatom do 19 kwietnia 2013 r.

4. Warunki uczestnictwa w konkursie:
– Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież w wieku od 5 lat.
– Prace będą oceniane i nagradzane według następujących kategorii wiekowych:
5 – 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 14 lat, powyżej 15 lat.
– Wykonanie, format i tematyka prac:
  – Każdy uczestnik może przesłać jedną pracę wykonaną dowolnie wybraną techniką.
  – Format prac – A4
  – Nadesłanych prac prosimy nie zginać i nie oprawiać.

– Każda praca powinna zawierać kartę informacyjną, trwale zamocowaną na odwrocie, lub praca powinna być opisana na odwrocie, ale z zachowaniem wszystkich danych z karty informacyjnej. Niezbędne dane, którymi należy opatrzyć pracę to:
  – tytuł pracy
  – imię, nazwisko, wiek autora,
  – dokładny adres z kodem pocztowym, telefon oraz mail autora lub rodzica/opiekuna, lub placówki rekomendującej pracę,
  – jeśli pracę składa placówka – dodatkowo imię i nazwisko nauczyciela/instruktora, pod kierunkiem którego praca została wykonana.

UWAGA! – Prace niewłaściwie opisane nie będą oceniane przez komisję.

-Organizatorzy pobierają opłatę akredytacyjną za udział:
Osoby indywidualne – 15 zł
Placówka/szkoła – 40 zł (bez względu na ilość prac nadesłanych w jednej przesyłce)
Wpłaty należy dokonać na konto: Stowarzyszenie Kameleon, ul. Długa 42, z dopiskiem: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Młodych Bajanie”. Kserokopię dowodu wpłaty należy przesłać wraz z pracami.
– Prace należy przesłać pod adres:
Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu i Stowarzyszenie Kameleon, ul. Długa 42, 95-100 Zgierz,
z dopiskiem: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Młodych Bajanie”.

5. Komisja:
Komisja składać się będzie z profesjonalistów – artystów plastyków. Skład jury powołują organizatorzy.

6. Nagrody:
– Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy.
– Nagrody będą wysyłane do laureatów pocztą.
– Najlepsze prace opublikowane zostaną w internecie w dniu 29 marca 2013 roku

7. Uwagi końcowe:
– Nadesłane prace przechodzą na własność organizatorów i nie są odsyłane.
– Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikowania i reprodukcji nadesłanych prac bez konieczności wypłacania honorariów autorom.
– Werdykt komisji jest ostateczny – nie przysługuje od niego odwołanie.
– Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w terminach podanych w w/w regulaminie.
– Interpretacja w/w regulaminu należy do organizatorów.

Serdecznie zapraszamy do udziału!